Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Miasto Świdnica: Samorząd równych szans

Data publikacji: 2018-03-06, Data modyfikacji: 2018-03-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: Samorząd równych szans

W IX edycji ogólnopolskiego konkursu "Samorząd Równych Szans 2017" tytuł i statuetkę otrzymało miasto i powiat Świdnica. 

Plebiscyt organizowany przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego oraz PFRON, nagradza tych, którzy w szczególny sposób wspierają osoby z niepełnosprawnością. Jego celem jest promowanie najlepszych praktyk jednostek samorządu terytorialnego w zakresie poprawy jakości ich życia.

Podczas gali w krakowskim Muzeum Armii Krajowej dyplom w imieniu prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej i starosty Piotra Federowicza odebrała Ewa Krzeczkowska, inspektor do spraw osób niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. 

„Otrzymane wyróżnienie to dowód na to, jak dużą uwagę zarówno miasto jaki i powiat skupiają nad kwestią wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Znalezienie się w gronie laureatów oznacza, że prowadzone przez nas inicjatywy są skuteczne i realnie wpływają na polepszenie życia osób pokrzywdzonych przez los” – dodaje prezydent, Beata Moskal-Słaniewska. 

Urząd Miasta w Świdnicy od 2015 roku we współpracy z innymi jednostkami oraz fundacjami podjął szereg działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami, mających wpływ na poprawę jakości ich życia w naszym mieście, wzrost samodzielności, zatrudnienia oraz wszelkiego rodzaju pomoc i poradnictwo.

„Bardzo nas cieszy to wyróżnienie. To miłe, że zauważono wkład powiatu świdnickiego w działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Nie byłoby tego wyróżnienie bez ciężkiej pracy i zaangażowania wszystkich pracowników PCPR, którym chciałabym serdecznie podziękować” – mówi Piotr Fedorowicz, starosta świdnicki.

W tegorocznej edycji konkursu szczególną uwagę zwracano na obszary związane z działaniem na rzecz zatrudnienia osób z niepełnosprawnością w sektorze publicznym, edukacją włączającą, niezależnym życiem osób niepełnosprawnych, działaniami na rzecz kobiet z niepełnosprawnością oraz opiekunów osób z niepełnosprawnością, a także z dostępnością wyborów.

Wśród nagrodzonych znalazły się również takie miasta jak: Gdańsk, Gdynia, Tczew, Kołobrzeg, Koszalin, Kraków, Częstochowa, Poznań, Warszawa czy też Wrocław.

UM Świdnica, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola