Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Małgorzata Kożuchowska promuje 6. Festiwal Reżyserii Filmowej w Świdnicy

Data publikacji: 2013-05-23, Data modyfikacji: 2013-05-24
A A AWydrukDrukuj  
 

Małgorzata Kożuchowska jest twarzą 6. Festiwalu Reżyserii Filmowej. Aktorka odwiedzi Świdnicę podczas festiwalu, spotka się z publicznością oraz uhonorowana zostanie Kryształowym Dzikiem, nagrodą przyznawaną przez reżyserów, za twórczą współpracę aktora z reżyserem.  

Festiwal Reżyserii Filmowej rozpocznie się już 1 czerwca. W ciągu sześciu dni do 6 czerwca pokazanych zostanie blisko 60 filmów, w tym największe dzieła Alfreda Hitchcocka, Federico Felliniego, Clinta Eastwooda czy Martina Scorsese. Projekcjom filmowym, które zorganizowane zostaną w świdnickim Kinie Cinema 3D oraz Teatrze Miejskim, towarzyszyć będą spotkania autorskie, recitale, wystawy, warsztaty reżyserskie i operatorskie. Nowością będzie pokaz w „Kinie pod chmurką” na dziedzińcu wieży ratuszowej, gdzie zaplanowano projekcję filmu Bullit. Świdnicę odwiedzą uznani reżyserzy oraz gwiazdy ekranu.

Wstęp na wszystkie seanse i wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

– Mieszkańcy Świdnicy jak zwykle nie zawiedli. Wejściówki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu tygodnia do świdniczan i gości z okolic trafiło blisko 15 tysięcy wejściówek, zarówno na pokazy filmowe, jak i gale rozpoczęcia i zakończenia festiwalu. Niezmiernie nas to cieszy, bo po raz kolejny przekonujemy się, jak bardzo festiwal podoba się mieszkańcom i jak bardzo jest tu potrzebny – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

– To jedna z niewielu okazji, by – szczególnie młodym widzom – pokazać klasykę kina i jego najwybitniejszych twórców. To również jedyna okazja, by spotkać się i porozmawiać z polskimi twórcami – cenionymi, popularnymi reżyserami i aktorami – dodaje Stanisław Dzierniejko dyrektor i producent Festiwalu Reżyserii Filmowej.

Jeszcze tylko do 25 maja organizatorzy czekają na zgłoszenia filmów od reżyserów amatorów. W konkursie, który jest nowością świdnickiego festiwalu, powalczą oni o Złotego Dzika oraz kamerę. Do tej pory wpłynęło 15 zgłoszeń, z których jurorzy wyłonią trzy najlepsze obrazy.

Festiwal będzie również okazją do niesienia pomocy potrzebującym. Organizatorzy postanowili wesprzeć Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” i wraz z pracownikami oraz wolontariuszami stowarzyszenia zbierać będą datki na budowę hospicjum stacjonarnego w Świdnicy.

– Liczymy na przychylność festiwalowej publiczności. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny wierzę zatem, że każdy chętnie wrzuci do puszki przynajmniej kilka złotych – mówi Stanisław Dzierniejko.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum działa od 1994 roku. Pod opieką ma ponad 200 osób chorych na raka z terenu miasta i gminy Świdnica, gmin Marcinowice i Jaworzyna Śląska.

Pełny program Festiwalu w załączniku. Informacja o wolnych miejscach na poszczególne seanse na www.festiwalrezyserii.pl

 

 


Wydarzenia 6. Festiwalu Reżyserii Filmowej:

 

 


1 czerwca, sobota

- godz.13.00 Cinema3D „Znani czytają bajki” ( aktorzy),
- spotkanie z reż. Piotrem Trzaskalskim i aktorem Arturem Żmijewskim,
- spotkanie z reż. Wojciechem Wójcikiem i Anną Dereszowską,
- spotkanie z Januszem Zaorskim.

2 czerwca, niedziela

- spotkanie z Janem Nowickim,
- spektakl „Co może zrobić jeden człowiek“ w reżyserii i wykonaniu Jana Nowickiego.

Na specjalnym stoisku firmy EMPIK w kinie Cinema 3D będzie możliwość zakupienia książek Jana Nowickiego, które autor osobiście podpisze. Zakup książki wraz z autografem będzie możliwy również w Teatrze Miejskim, gdzie o godz. 19.30 rozpocznie się spektakl „Co może zrobić jeden człowiek” w reżyserii i wykonaniu Jana Nowickiego.

5 czerwca, środa

- spotkanie z reż. Marcinem Krzyształowiczem,
- spotkanie z Joanną Szczepkowską,
- spotkanie z prof. Andrzejem Krakowskim.

Na specjalnym stoisku firmy EMPIK w kinie Cinema 3D będzie możliwość zakupienia książek Joanny Szczepkowskiej, które autorka osobiście podpisze.

6 czerwca, czwartek

- spotkanie z Małgorzatą Kożuchowską,
- spotkanie ze Zbigniewem Zamachowskim.

 

 

 

 

 

Urząd Miejski w Świdnicy, Źródło artykułu: um.swidnica.pl, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Świdnicy
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola