Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Festiwal "Krzyżowa-Music. Muzyka dla Europy" czas zacząć!

Data publikacji: 2018-08-13, Data modyfikacji: 2018-08-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Już od jutra, 14 sierpnia do 26 sierpnia w salach koncertowych Dolnego Śląska zabrzmią dźwięki muzyki klasycznej 4. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music to zaproszenie na spotkanie z niezwykłą muzyką, światowej sławy instrumentalistami oraz historią pojednania i dialogu. W tym roku do Krzyżowej zjechali muzycy z ponad 20 krajów świata. Wśród nich znaleźli się: Anastasia Kobekina, Alexey Stadler, Claudio Bohorqueza, Volker Jacobsen, Kolja Blacher, Adam Golka, Rafał Zambrzycki-Payne oraz po raz pierwszy w historii Krzyżowa-Music harfistka – Elsie Bedleem. Po kilkudniowych warsztatach zaprezentują swoje umiejętności podczas koncertów we Wrocławiu, Szczawnie-Zdroju, Świdnicy, Mysłakowicach oraz w samej Krzyżowej. W repertuarze znalazły się m.in. dzieła Mozarta, Beethovena, Brahmsa, i Schuberta. W związku z rocznicą 100-lecia niepodległości artyści sięgną także po utwory takich kompozytorów, jak: Paderewski, Karłowicz oraz Penderecki.   Wielką niespodzianką koncertu otwarcia, który odbędzie się 16 sierpnia w Krzyżowej, będzie specjalne wykonanie „Karnawału zwierząt” Camille’a Saint-Saensa – cyklu 14 miniatur prezentowanych przez różne składy instrumentalne. Interpretacja muzyków Krzyżowa-Music i polsko-amerykańskiego pianisty Adama Golki będzie nawiązywała do gatunków zwierząt, które można spotkać w Krzyżowej. Oprócz koncertów, w ramach festiwalu odbywają się również sympozja, które w tym roku są poświęcone rozważaniom na temat roli artystów w zmianach zachodzących na przestrzeni dziejów. Wśród wydarzeń towarzyszących festiwalowi należy wymienić także spotkanie z Margot Friedländer, która jako jedyna z rodziny przeżyła Holocaust. Jej ojciec, matka i brat zostali zabici w Auschwitz. Po roku spędzonym w 15 różnych kryjówkach w Berlinie została schwytana przez nazistów i zabrana do Theresienstadt. Przeżyła obóz i po wojnie wyjechała z mężem do Nowego Jorku. W 2010 roku, po ponad 60 latach pobytu na uchodźstwie, wróciła do Berlina. Jest autorką wspomnień, które zostały wydane w języku niemieckim i angielskim. Margot Friedländer w Krzyżowej przeczyta fragmenty swojej autobiograficznej książki. Kalendarium Festiwalowi Krzyżowa-Music 2018: 14.08., godz. 19.30 – Sympozjum pt. “1918: Nowa Europa”; Krzyżowa (wstęp wolny) 16.08., godz. 19.30 – Koncert otwarcia; Krzyżowa 17.08., godz. 19.00 – koncert w kościele w Mysłakowicach (wstęp wolny) 18.08., godz. 19.30 – koncert w Krzyżowej 19.08., godz. 18.00 – koncert w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdrój 21.08., godz. 19.30 – Sympozjum pt. “2018: Europa dzisiaj”; Krzyżowa (wstęp wolny) 23.08., godz. 19.30 – koncert w Kościele Pokoju w Świdnicy (wstęp wolny) 24.08., godz. 19.30 – koncert w Krzyżowej 25.08., godz. 19.30 – koncert w Krzyżowej 26.08., godz. 18.00 – Koncert Zakończeniowy w Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu Więcej informacji o muzykach, koncertach i repertuarze Festiwalu Krzyżowa-Music: www.krzyzowa-music.eu. /Artykuł sponsorowany/

Pełna treść wiadomości na: swidnica24.pl/?p=283312
swidnica24.pl, Źródło artykułu: swidnica24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola