Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gmina Świdnica: Warto pomagać

Data publikacji: 2017-12-18, Data modyfikacji: 2017-12-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Gmina Świdnica: Warto pomagać

Od 2001 roku pomysłodawcy akcji „Szlachetna Paczka” tworzą historię. Łączą biednych i bogatych. Uczą mądrze pomagać. Rozwijają ruch wolontariuszy. Do tego grona od kilku lat dołącza się społeczność Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej z Witoszowa Dolnego. W tym roku aż 24 paczki powędrowały do potrzebującej rodziny. 

8 grudnia, jak co roku uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym wraz z rodzicami oraz wychowawcami włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Tym razem zebrane produkty zostaną przekazane 7-osobowej rodzinie z Boguszowa Gorc. 

„Mamy nadzieję, że zebrane przez nas produkty spożywcze, środki czystości, artykuły szkolne, odzież, obuwie oraz telewizor wraz z dodatkowymi upominkami umilą tegoroczne święta wybranej rodzinie” – podkreślali uczestnicy tegorocznej akcji. Bardzo istotne jest dla kogo będzie ta paczka. 

„Dopiero wtedy możemy tak naprawdę zacząć organizować potrzebne rzeczy dla rodziny. Tegoroczne wsparcie powędrowało do 7-osobowej rodziny, matki samotnie wychowującej 6 dzieci w wieku od 11 miesięcy do 23 lat. Zakres działań był wielki, a efekty przerosły oczekiwania” - mówili opiekunowie wraz z wychowawcami.

„Aby te święta były tak samo dobre jak u mnie w domu” – mówiła jedna z dziewczynek podczas ozdabiania paczek. Kolejna szlachetna paczka powędrowała do potrzebującej rodziny. Tym razem w jej przygotowanie zaangażowana była społeczność Przedszkola z Witoszowa Dolnego. 

„Poprzez udział w takich akcjach nasze przedszkolaki dowiedziały się jak ważna jest wzajemna pomoc. Nie zorganizowalibyśmy tego wszystkiego bez pomocy osób, które włączyły się w akcję. Nauczyciele, pracownicy, a w szczególności dzieci i ich rodzice. Bardzo im za to wszystko dziękuję” – mówiła dyrektor przedszkola p. Renata Piotrowska.

UG Świdnica, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola