Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kort z budżetu obywatelskiego gotowy. Będzie płatny

Data publikacji: 2018-08-07, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Od środy będzie można korzystać z nowego kortu tenisowego na Osiedlu Młodych. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, korzystanie ze sportowego obiektu przy ulicy Prądzyńskiego będzie płatne. Decyzję o budowie sportowego obiektu przy ulicy Prądzyńskiego podjęli sami mieszkańcy, głosując na projekt w ramach III edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego w 2016 roku. Za utworzeniem kortu do gry w tenisa ziemnego zagłosowało 131 osób. Ostatecznie koszt inwestycji wyniósł 294 tys. złotych. Zgodnie z planami kort zyskał nawierzchnię z trawy syntetycznej, został ogrodzony, oświetlony lampami LED, a także zyskał elektroniczny system kontroli wstępu, co ma umożliwić rezerwację obiektu za pośrednictwem strony internetowej. Chociaż zgodnie z umową zawartą z wykonawcą prac, roboty zakończyły się 15 czerwca, otwarcie kortu nastąpi ponad 7 tygodni później. W międzyczasie, pod koniec czerwca wykonane zostało dojście oraz dostawiono ławki. Świdniccy urzędnicy zapowiadali, że kort zostanie otwarty w momencie wykonania przez firmę Tauron przyłącza energetycznego, które jest niezbędne do funkcjonowania kortu. To właśnie z tego powodu miało dojść do opóźnienia. – Administrowany przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji obiekt jest „samoobsługowy”. Rezerwacja odbywa się poprzez stronę internetową OSiR, a płatność poprzez system PayU. Na podany przy zamówieniu adres e-mail i numer telefonu komórkowego wysyłany jest specjalny kod, który przy wniesieniu opłaty za usługę jest kluczem do otwarcia bramki kortu. Po zakończeniu gry wystarczy opuścić obiekt i zamknąć za sobą bramkę – wyjaśnia Przemysław Grzyb ze świdnickiego OSiR. Umieszczony na terenie kortu zegar informuje o upływającym czasie gry. Za godzinę gry trzeba będzie zapłacić 20 złotych (bilet normalny) i 12 złotych (ulgowy). Ulga przysługuje dzieciom i młodzieży, studentom, emerytom i rencistom, a także posiadaczom Świdnickiej Karty Dużej Rodziny i Świdnickiej Karty Seniora. 1 of 6 Michał Nadolskinadolski@swidnica24.pl

Pełna treść wiadomości na: swidnica24.pl/?p=282800
swidnica24.pl, Źródło artykułu: swidnica24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola