Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Maria już bez koszulki

Data publikacji: 2018-08-10, Data modyfikacji: 2018-08-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Tylko kilka godzin rzeźba Marii Kunic na świdnickim Rynku ubrana była w koszulkę z napisem Konstytucja. Do jej usunięcia nie przyznają się ani miejscy strażnicy, ani policja. Akcja wywołała falę komentarzy. Autorem happeningu jest świdniczanin niezwiązany z żadnym ugrupowaniem politycznym Henryk Kosiorowski, który śladem wielu podobnych akcji w całej Polsce w symboliczny sposób postanowił wyrazić swój sprzeciw wobec łamania zapisów Konstytucji przez rządzące Prawo i Sprawiedliwość. Pod informacją o ubraniu rzeźby astronomki w koszulkę pojawiło się wiele komentarzy, od krytykujących akcję, po pełne uznania. Niepochlebnych opinii było zdecydowanie więcej. – Myślę, że piszą to ludzie mało uświadomieni, którzy nie mają styczności z polityką – mówi Kosiorowski i dodaje, że akcji nie będzie powtarzał. Koszulka została zdjęta. – O samym fakcie założenia koszulki powiadomiliśmy policję i urząd miejski, ale nie usuwaliśmy jej – mówi Jacek Budziszewski z SM. Robert Topolski z KPP w Świdnicy zapewnia, że żadne postępowanie w tej sprawie nie jest prowadzone. Czy koszulkę zdjęto na polecenie urzędu? – Służby miejskie nie podjęły działań mających na celu usunięcie koszulki z pomnika Marii Kunic. Straż Miejska ani urząd nie otrzymały również żadnego zgłoszenia w tej sprawie – twierdzi Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu. asz/mn

Pełna treść wiadomości na: swidnica24.pl/?p=283113
swidnica24.pl, Źródło artykułu: swidnica24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola