Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: Inwestycje drogowe

Data publikacji: 2017-09-01, Data modyfikacji: 2017-09-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: Inwestycje drogowe

Kończą się prace związane z rozbudową ulicy Janusza Korczaka i Leśnej w Świdnicy. Zadanie za kwotę ponad 779 tysięcy złotych realizuje lokalna firma - Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. Miasto otrzyma 85 proc. dofinansowania tej inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. 

W ramach przedsięwzięcia powstały nowe ciągi pieszo-rowerowe oraz pętla autobusowa, a także sieć kanalizacji deszczowej i oświetleniowej. Wybudowane zostały chodniki z kostki betonowej i ścieżki rowerowe o nawierzchni bitumicznej. Posadowiono nowe energooszczędne lampy ledowe. 

Zadanie to będzie kontynuowane. Na czerwcowej sesji Rady Miejskiej, na wniosek prezydent Świdnicy, radni wyrazili zgodę na przeznaczenie dodatkowych środków w wysokości 500 tys. zł na przebudowę ulicy Korczaka. Podjęto również decyzję o przeznaczeniu 800 tys. zł na budowę sięgacza ulicy Leśnej oraz 260 tys. zł na budowę dodatkowych ok. 60 miejsc parkingowych przed szpitalem. 

„Od lat mieszkańcy sygnalizują konieczność rozbudowy parkingu przy szpitalu. Obecny jest zbyt mały i nie zaspokaja potrzeb pacjentów, ich rodzin czy też pracowników szpitala. Jest to kolejna inwestycja w tej części miasta, która w znacznym stopniu poprawi dojazd do szpitala „Latawiec”. Nowe chodniki stworzą komfort dla pieszych, a ścieżki rowerowe ułatwią poruszanie się po mieście rowerzystom. Przy skrzyżowaniu ulic Leśnej i Korczaka powstała także pętla autobusowa z nowymi wiatami przystankowymi, która zlokalizowana jest kilkanaście metrów od szpitala” mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Głównym celem inwestycji jest usprawnienie i poprawa warunków obsługi podróżnych i użytkowników dróg gminnych, a także poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

UM Świdnica, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola