Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: Miasto na medal

Data publikacji: 2017-10-30, Data modyfikacji: 2017-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: Miasto na medal

Świdnica otrzymała tytuł „Inwestora na medal 2017” w ramach konkursu Budowniczy Polskiego Sportu. Na podstawie nominacji Marszałka Województwa Dolnośląskiego, wyróżnienie przyznano miastu za modernizację obiektu lodowiska oraz budowę boiska wielofunkcyjnego z urządzeniami lekkoatletycznymi przy Szkole Podstawowej nr 8. 

24 października podczas uroczystej Gali Sportowej Polski w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, nagrodę z rąk Urszuli Sochy, dyrektor Klubu Sportowa Polska oraz Andrzeja Suprona, ambasadora programu Budowniczy Polskiego Sportu, odebrała prezydent miasta, Beata Moskal-Sławniewska. 
  
„Nasze lodowisko zmodernizowaliśmy pod kątem igrzysk The World Games, które odbywały się w tym roku na Dolnym Śląsku. Ten obiekt został bardzo dobrze oceniony przez wiele instytucji i organizacji, tym razem został dostrzeżony i nagrodzony przez kapitułę konkursu Budowniczego Polskiego Sportu. Inwestycja ta kosztowała nas ponad 5 mln zł, z czego 2 mln zł otrzymaliśmy od Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzięki temu będziemy mogli korzystać z obiektu przez cały rok” mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska. 
Konkurs organizowany jest przez Klub Sportowa Polska, przy aktywnym wsparciu marszałków województw. To jedyne takie przedsięwzięcie w kraju, w ramach którego w sposób kompleksowy analizuje się działalność i dokonania oraz przyznaje wyróżnienia wszystkim uczestnikom procesu inwestycyjnego: osobom, instytucjom i firmom zaangażowanym w realizacje obiektów sportowych i rekreacyjnych w Polsce. Celem konkursu jest promocja nowoczesnej infrastruktury, popularyzowanie dobrych praktyk oraz promocja trwałych i sprawdzonych rozwiązań materiałowych, technologicznych i konstrukcyjnych. 

Podczas gali wyróżnienie "Pasjonata Sportowej Polski" odebrał także Radosław Werner – kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Tytuł przyznawany jest osobom, które budują sportowe oblicze gminy, promują sport i rekreację oraz zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia. 
Radosław Werner w latach 1999-2015 aktywnie działał w Świdnickim Klubie Piłki Ręcznej. Jako kierownik Referatu Sportu pozyskał łącznie 3,5 mln zł na modernizację świdnickich obiektów sportowych. Jest inicjatorem i koordynatorem wielu imprez sportowych w Świdnicy, m.in.: pikników rowerowych, RST Półmaratonu Świdnickiego, Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Nadzorował także przygotowania do Igrzysk The World Games. 
  
„Serdecznie gratuluję Radkowi Wernerowi zdobycia tego tytułu. To osoba, która aktywizuje wszystkie środowiska sportowe w mieście. Wiem, że pasjonatów sportu, ludzi angażujących się w działania na rzecz popularyzacji różnych dyscyplin sportowych w Świdnicy jest wielu. I mam nadzieję, że zostaną oni dostrzeżeni przez organizatorów tego, jak i wielu innych konkursów” dodaje prezydent, Beata Moskal-Słaniewska. 
UM Świdnica, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola