Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: Mikołajkowe prezenty

Data publikacji: 2017-11-21, Data modyfikacji: 2017-11-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: Mikołajkowe prezenty

Zbliża się zima, trudny okres dla podopiecznych świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Zapraszamy świdniczan do mikołajkowej zbiórki na rzecz pomocy naszym czworonogom. 

Do 1 grudnia zbierać będziemy karmę suchą i mokrą, koce, smycze, szelki, żwirek, kuwety oraz wszelkie środki czystości.

„Nadchodzi zima i Boże Narodzenie – wpadamy wtedy w zakupowe szaleństwo i chcemy obdarować najbliższych wieloma prezentami. Warto jednak pamiętać, że okres zimowy to trudny czas dla podopiecznych schroniska dla zwierząt. Zachęcam więc serdecznie, aby w tym roku przygotować mały prezent dla bezdomnych psów lub kotów. Dzięki takim zachowaniom dajemy przykład najmłodszym, budzimy w naszych dzieciach opiekuńcze uczucia wobec zwierząt, uwrażliwiając je na potrzeby i krzywdę mniejszych i słabszych” – mówi zastępca prezydent Świdnicy, Szymon Chojnowski. 

W schronisku przebywa w tej chwili prawie 30 psów i 34 koty. Najbardziej potrzebna jest sucha karma dla kotów, mokra karma dla psów i kotów oraz żwirek. Potrzebne jest także wsparcie finansowe na zakup niezbędnych leków. 
Dary przynosić można do Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długiej 33, do Biura Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim oraz do świdnickich szkół podstawowych. Zwierzaki otrzymają je w Mikołajki, czyli 6 grudnia. 

Świdnickie schronisko działa od niespełna jedenastu miesięcy. W tym czasie udzieliło pomocy wielu bezdomnym, porzuconym i chorym zwierzętom. Ze schroniskiem współpracuje całe grono wolontariuszy, którzy między innymi regularnie wyprowadzają psy na spacer. 

UM Świdnica, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola