Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: „Mister Camping 2017”

Data publikacji: 2017-11-22, Data modyfikacji: 2017-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: „Mister Camping 2017”

Camping Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zdobył III miejsce w tegorocznej edycji konkursu na najlepszy camping w Polsce. Organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Campingu i Caravaningu we współpracy z Departamentem Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polską Organizacją Turystyczną. 

„Obecność campingu w gronie laureatów konkursu dowodzi profesjonalizmu i zaangażowania jego pracowników, którzy dbają o utrzymanie wysokiego standardu obiektu, zapewniając turystom najwyższej jakości usługi” – mówi zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski. 

Celem konkursu „Mister Camping” jest podwyższenie poziomu i jakości usług polskiej bazy campingowej oraz promocja polskich campingów w kraju i za granicą. W ramach konkursu ocenie podlega m.in.: zagospodarowanie i wyposażenie campingu, bezpieczeństwo pobytu, jakość usług i obsługi turystów. Uwzględniane są także opinie korzystających z nich osób. 

Od maja do września 2017 roku świdnicki camping przyjął 1700 gości – o ponad 300 więcej niż rok wcześniej. Ponad 700 było z zagranicy.

Wśród turystów spoza Polski najwięcej było Niemców (307), Holendrów (158) i Francuzów (63). Wypoczywali także goście z Austrii, Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Irlandii, Litwy Norwegii, Portugalii, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Odwiedzający świdnicki camping łącznie skorzystali z 3593 noclegów. Zarówno liczba gości, jak i tak zwanych osobonocy była w tym roku rekordowa w dziewięcioletniej historii obiektu.

Camping to ponad 0,5 ha zieleni z 15 stanowiskami z przyłączami elektrycznymi dla kamperów, 40 stanowiskami dla namiotów, pełnym zapleczem sanitarnym z WC chemicznym, miejscem do grillowania i salą z aneksem kuchennym.
 
„Nasz camping regularnie zdobywa nagrody i wyróżnienia Mister Camping przyznawane przez Polską Federację Campingu i Caravaningu to dla nas olbrzymi sukces. Nie jesteśmy w stanie rywalizować atrakcyjnością miejsca z campingami usytuowanymi nad morzem czy jeziorami. Stawiamy zatem przede wszystkim na jakość naszych usług i jak widać jest to doceniane” – mówi dyrektor ŚOSiR-u, Jerzy Żądło.

Warto nadmienić, że przez cały rok goście odwiedzający Świdnicę mogą również skorzystać z usług znajdującego się obok campingu Domu Wycieczkowego. W swojej ofercie obiekt ma 50 miejsc noclegowych w 2 i 3 osobowych pokojach z łazienkami i telewizorami. 

Najlepsze campingi, będące laureatami konkursu są rekomendowane i promowane w informatorach i na mapach wydawanych przez Polską Federację Campingu i Caravaningu, na międzynarodowych imprezach campingowych, a także na stronie internetowej federacji, prowadzonej w 22 wersjach językowych, która w tym roku odnotowała już ponad 6 milionów wejść. 

Zwycięzcy promowani są także przez zagraniczne ośrodki Polskiej Organizacji Turystycznej i na Narodowym Portalu Turystycznym „Odkryj Polskę” prowadzonym w kilkunastu wersjach językowych.

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola