Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: Nowoczesne technologie

Data publikacji: 2018-02-07, Data modyfikacji: 2018-02-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: Nowoczesne technologie

Świdnica po raz kolejny sięga po nowoczesne technologie i planuje wspólnie z firmą Akcelerator Technologii Informatycznych Pionier Sp. z o.o. stworzyć aplikację dla uczniów oraz lokalnych przedsiębiorców. Projekt ten finansowany jest z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na wsparcie uzdolnionych zespołów na rzecz rozwiązywania problemów aglomeracji miejskich przy wykorzystaniu technologii z obszaru Internetu rzeczy.

Wspomniana aplikacja będzie wspierała działania rozpoczęte w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. Jednym z głównych celów projektu będzie opracowanie narzędzi informatycznych umożliwiających koordynację programu, a w przyszłości stworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy młodymi ludźmi, a środowiskiem działającym na rynku pracy. Pozwoli to na skoordynowanie zainteresowań i kompetencji uczniów z potrzebami lokalnego biznesu.

„Świdnica jest tym pierwszym pionierskim miastem, które podejmie się rozwiązania problemu przy pomocy wspólnie tworzonej platformy, która połączy współpracę reprezentantów biznesu i społeczności młodzieży, przede wszystkim po to, aby zwiększyć atrakcyjność miasta. Wierzymy, że połączenie siły i potencjału nauki i biznesu, przyniesie wielostronne korzyści i pomoże dopasować zainteresowania i zdolności młodzieży do potrzeb lokalnych przedsiębiorców” – mówi Mateusz Szuściak, prezes ATI Pionier.

Nowa platforma będzie narzędziem organizacyjnym, ale przede wszystkim informacyjnym, którego celem będzie promocja Świdnicy jako miejsca dobrego do życia. 

„Nasz świdnicki program „Zostańcie z nami” to nowatorski projekt w skali kraju, jest też wzorem dla innych miast. Jesteśmy dumni, że dalej się rozwija i że młodzież w nim aktywnie uczestniczy. Tym razem chcemy z dofinansowaniem unijnym wesprzeć startup, który pozwoli utworzyć aplikacje mobilną dla młodzieży w Świdnicy” – mówi Szymon Chojnowski, z-ca prezydent Świdnicy.

Pierwsze efekty prac nad nowym oprogramowaniem poznamy jeszcze w tym roku. 

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola