Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: O przyszłości sportów

Data publikacji: 2017-08-16, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: O przyszłości sportów

Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska spotkała się z przewodniczącym zarządu Międzynarodowej Federacji Sportów Wrotkarskich ds. hokeja na rolkach, Alberto Lastruccim, który nadzoruje przebieg rozgrywek w ramach The World Games 2017 w Świdnicy.

Alberto Lastrucci chwalił organizację, przygotowanie obiektu świdnickiego lodowiska do wymogów federacji oraz dziękował za profesjonalne wsparcie ze strony pracowników OSIR w Świdnicy. Dzięki zawodom The World Games, których partnerem jest nasze miasto, lodowisko przeszło gruntowny remont. Przypominamy, że lifting przeszła nie tylko hala, ale także wszystkie przyległe do niej pomieszczenia, w tym szatnie i toalety. 

Wymieniona została część balustrad na trybunach, poprawiono oświetlenie i akustykę obiektu. Zamontowano nowe nagłośnienie. Zakres prac obejmował też wyrównanie i wylanie posadzki. Sama arena doczekała się specjalnego podłoża, na którym rozgrywano turniej hokeja na rolkach w ramach TWG. Bandy zostały częściowo podwyższone ściankami z pleksi. W ramach remontu w hali lodowiska wykonano wentylację mechaniczną, a w 2015 roku do użytku oddano znajdujący się bezpośrednio przy obiekcie duży parking. Łączny koszt inwestycji to ok. 5,3 mln złotych. Dwa mln złotych pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a pozostałe środki z budżetu Świdnicy.

W dalszej części spotkania prezydent Beata Moskal-Słaniewska pytała o możliwość organizacji w przyszłości kolejnych międzynarodowych zawodów w mieście. 

„Mamy doskonale zmodernizowany obiekt, który po zakończeniu rozgrywek The World Games będzie służył na co dzień mieszkańcom. Nie wykluczamy stworzenia w Świdnicy drużyny hokeja na rolkach, a także tego w wydaniu klasycznym, na lodzie. Jeżeli znajdą się chętni do uprawiania tej dyscypliny, mogą liczyć na nasze wsparcie” mówiła Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.
informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola