Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: Powietrze bez śmieci

Data publikacji: 2018-01-26, Data modyfikacji: 2018-01-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: Powietrze bez śmieci

Miasto przystąpiło do konkursu organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w ramach edukacyjnej kampanii społecznej „Rodzice i dzieci, powietrze bez śmieci”. 

Zasady zabawy są banalnie proste. Wystarczy zalogować się na stronie i oddać swój głos na Świdnicę. Do wygrania jest jedna z pięciu Naukowych Stacji Zabaw.

Z danych przedstawionych przez fundację PGNiG wynika, że każdego roku w Polsce na skutek oddychania złej jakości powietrzem przedwcześnie umiera ponad 51 tys. osób. Z badania, które przeprowadziła firma Danae wynika, że tyko jedna czwarta wszystkich respondentów zetknęła się z ostrzeżeniem smogowym mimo, że ostatniej zimy temat niemal nie znikał z pierwszych stron gazet. Z kolei ponad 40 proc. Polaków uważa, że nie ma wpływu na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. 

Program ma na celu zapoznanie lokalnych społeczności z zagrożeniami związanymi ze smogiem i zaznajomienie z rozwiązaniami, które pomogą ograniczyć tzw. „niską emisję”, pochodzącą najczęściej ze starych pieców w naszych gospodarstwach domowych. Konkurs potrwa od 24 stycznia do 28 lutego i podzielony został na 5 etapów. Każdy z nich wyłoni zwycięzcę, któremu Fundacja wybuduje jedną z pięciu Naukowych Stacji Zabaw o wartości ok.100 tys. zł. To rodzaj parku eksperymentów i doświadczeń, gdzie całe rodziny będą mogły poznać prawa nauki i bawić się nimi. Zwycięża gmina z największą liczbą głosów internautów w przeliczeniu na ilość jej mieszkańców. 

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola