Belka
Środa, 21 Kwietnia 2021   imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: Przyznano miejskie dotacje

Data publikacji: 2019-09-11, Data modyfikacji: 2019-09-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: Przyznano miejskie dotacje
Sześć stowarzyszeń prowadzących w Świdnicy rodzinne ogrody działkowe otrzymało dofinansowania, które pomogą im w modernizacji i budowie infrastruktury ogrodowej.
- Mam nadzieję, że dodatkowe fundusze przyznane dla ogrodów działkowych znacząco poprawią estetykę i komfort korzystania z nich – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Członkowie ROD „Kolejarz” otrzymane środki przeznaczyli na remont domu działkowca, z kolei ROD „Irys” – na budowę studni głębinowej. Nowa brama wjazdowa – to inwestycja, którą zrealizuje ROD „Pod Dębem”. Przyłącze wodne do miejskiej sieci wodociągowej oraz indywidualne liczniki wody pojawią się na terenie ROD „Aster”. Remont świetlicy ogrodowej i biur zrealizuje w ramach dotacji ROD „Pod Grzybem”. Natomiast ROD „Aronia” na terenie swojego ogrodu chce wykona
remont instalacji wodociągowej.

- Dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych przyznane zostały po raz pierwszy w naszym mieście. Zainteresowanie tą formą wsparcia było duże. Pozwoli to na stopniową poprawę infrastruktury ogrodowej – mówi Krystian Werecki, Pełnomocnik Prezydenta ds. Aktywności Obywatelskiej.
W tegorocznym budżecie miasta przeznaczono na ten cel 30 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że udzielona dotacja nie może przekraczać 50% kosztów realizacji przedsięwzięcia i nie może być większa niż 10 tys. zł nakładu na zadanie. Środki te mogą wspomóc m.in.: remont czy też budowę ogrodzeń, alejek, dróg dojazdowych, sieci energetycznych lub wodociągowych. Rozliczenie środków powinno nastąpić w terminie 14 dni od daty zakończenia inwestycji, nie później jednak niż do 30 listopada danego roku budżetowego. Upoważnieni pracownicy Urzędu Miejskiego będą mogli dokonywać kontroli realizacji dofinansowanych zadań. Zasady te wynikają z przyjętej w tym roku uchwały Rady Miejskiej.

UM w Świdnica, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola