Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: Razem dla biznesu

Data publikacji: 2017-11-29, Data modyfikacji: 2017-11-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: Razem dla biznesu

Po raz kolejny projekt pn. „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” otrzymał dofinansowanie z Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska w wysokości blisko 516 600 zł. 

Dla Świdnicy przypadnie dotacja w wysokości 273 000 zł. Projekt jest kontynuacją i rozszerzeniem zakończonych działań pn. „Miasta Trutnov Świdnica wspierają przedsiębiorczość”, których istotą było nawiązywanie współpracy pomiędzy samorządami lokalnymi i gospodarczymi oraz aktywizacja środowisk biznesowych. 

Liberalizacja gospodarki odgrywa w codziennym życiu coraz większą rolę, dlatego też realizacja projektu poprawiającego warunki współpracy i intensyfikująca kontakty między instytucjami i przedsiębiorcami z Polski i z Czech nabiera szczególnego znaczenia. 

Projekt „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” polegać będzie na pogłębieniu współpracy obu miast z lokalnymi przedsiębiorcami, instytucjami, organizacjami otoczenia biznesu, takimi jak izby gospodarcze, klastry, inkubatory przedsiębiorczości, fundusze pożyczkowe stowarzyszenia, fundacje i inne organizacje przedsiębiorców. Wspierana będzie również współpraca transgraniczna instytucji wpływających na jakość otoczenia biznesu. 

W ramach projektu w Świdnicy i w Trutnovie utworzone zostaną Punkty Kontaktowe dla osób zainteresowanych założeniem i prowadzeniem firmy Polsce lub Republice Czeskiej. Wyspecjalizowane usługi doradcze i konsultacyjne umożliwiają pokonanie trudności związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem działalności gospodarczej (szczególnie przez MŚP). 

Ponadto przygotowane zostaną dwujęzyczne przewodniki dla osób zakładających lub prowadzących biznes w tych krajach, zorganizowane zostaną ogólnodostępne spotkania, dyskusje, seminaria i konferencje. 

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola