Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: Rower pomaga

Data publikacji: 2018-05-02, Data modyfikacji: 2018-05-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: Rower pomaga

Miasto Świdnica już po raz trzeci jest partnerem akcji „Rower Pomaga”, organizowanej przez Fundację Ekologiczną „Arka” z Bielska – Białej. W tym roku przejechane na rowerze kilometry można wpisywać na stronie internetowej wybierając cel „Jeżdżę dla dzieci ze Świdnicy” lub poprzez aplikację Endomondo.

- W poprzednich latach wydarzenie odniosło duży sukces na obszarze całego kraju, a szczególnym uznaniem cieszyło się wśród rowerzystów z naszego miasta. Dzięki kampanii promującej, przeprowadzonej przez Referat Turystyki włączyło się do niego kilkuset rowerzystów z naszego regionu – mówi Sylwia Osojca - Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy. 

Świdnica już dwukrotnie zajęła drugie miejsce spośród podmiotów zgłoszonych do akcji. W 2016 roku rowerzyści wspólnie przejechali 105 000 km, a dzieci z ubogich rodzin otrzymały 5 rowerów. Natomiast w 2017 roku, pomimo zwiększenia limitu kilometrów do 30 000 - wspólnie przejechaliśmy ponad 220 000 km i uszczęśliwiliśmy, aż siedmioro małych świdniczan. 

W tym roku organizator ponownie podniósł poprzeczkę. Dziecko z domu dziecka lub świetlicy środowiskowej otrzyma wymarzony rower, dopiero po przejechaniu przez rowerzystów wspólnie 100 000 kilometrów. 

- Będzie bardzo trudnym zadaniem poprawienie wyniku z poprzednich lat zwłaszcza, że organizator kolejny raz podniósł limit kilometrów uprawniających do otrzymania roweru. Mając jednak doświadczenie z ubiegłorocznych edycji oraz wykorzystując istniejący potencjał rowerzystów wierzymy, że uda nam się wspólnie to osiągnąć – dodaje Sylwia Osojca – Kozłowska.

Swoje wyniki mogą wpisywać także uczestnicy imprez rowerowych. Tych w tym roku w Świdnicy nie zabraknie. Już 13 maja odbędzie się piknik rowerowy pod hasłem „Świdnica na Rowery”, a dzień wcześniej rozpocznie się kolejna edycja bicia rekordu w 24-godzinnej jeździe m.in. na rowerze stacjonarnym, w ramach imprezy „Aktywni 24”. 

Akcja zbierania kilometrów potrwa w Świdnicy do końca września.

UM Świdnica, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola