Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: Rowerem na Zawiszów

Data publikacji: 2017-08-16, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: Rowerem na Zawiszów

Na Osiedlu Zawiszów trwają prace przy budowie ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż ul. Kazimierza Odnowiciela i ul. Henryka Pobożnego. Inwestycję za kwotę ponad 1 mln złotych realizuje Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. Do końca sierpnia wybudowana zostanie ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego o szerokości 2 metrów oraz chodnik z kostki betonowej.

Zmodernizowane zostanie także oświetlenie uliczne - zamontowanych będzie 61 nowych opraw energooszczędnych na 43 słupach oświetleniowych. 
  
Kontynuacją tych prac będzie nowy ciąg pieszo rowerowy od ul. Kazimierza Odnowiciela wzdłuż ulicy Waleriana Łukasińskiego do ul. Krętej – realizacja tego zadania właśnie się rozpoczęła. Na odcinku tym powstanie droga rowerowa o długości ponad jednego kilometra, przebudowany zostanie chodnik i oświetlenie uliczne – posadowionych zostanie 47 słupów i nowych opraw oświetleniowych.
Przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Esperantystów, która umożliwi rowerzystom przejazd przez skrzyżowanie bez konieczności zsiadania z roweru. Koszt tych prac to prawie 1 300 tys. zł. Zgodnie z umową powinny one zakończyć się do 30 listopada br. 
  
„Budujemy sieć ścieżek rowerowych, które mają połączyć całe miasto. Część z nich przetestowałam już osobiście i jestem przekonana, że większość świdniczan zechce z nich korzystać i coraz częściej będą przesiadać się z auta na rower” mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. 
informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola