Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: „Rowerem przez miasto”

Data publikacji: 2018-01-08, Data modyfikacji: 2018-01-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: „Rowerem przez miasto”

Zakończono kolejny etap budowy ścieżek rowerowych na terenie miasta Świdnicy, w ramach projektu „Rowerem przez miasto”. 22 grudnia 2017 roku inwestor, czyli Urząd Miejski odebrał protokolarnie od wykonawcy kolejną część prac obejmującą ciąg pieszo – rowerowy wzdłuż ulic Kazimierza Odnowiciela i Waleriana Łukasińskiego. 

Umowa realizowana była przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Wartość inwestycji łącznie z zadaniami dodatkowymi to ponad 1 700 000 zł. Protokół odbierający prace trafi do Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej, bowiem zadanie to jest finansowane ze środków unijnych. 

W tej chwili na ulicy Łukasińskiego trwają prace związane z dodatkową umową na wykonanie robót uzupełniających, aby w obszarze objętym inwestycją poprawić komfort i bezpieczeństwo użytkowników, zarówno ścieżki pieszo – rowerowej, jak i jezdni. W związku z tym jeszcze przez najbliższych kilka tygodni trwać będą działania utrudniające ruch, ale ich efektem ma być między innymi: nowy chodnik wzdłuż ul. Waleriana Łukasińskiego od wejścia do Parku Ułanów do ul. Saperów oraz od ul. Kanonierskiej do ul. Ks. Bolka Świdnickiego. Wartość prac dodatkowych to kwota około 132 000 zł, pokryta w całości z budżetu miasta Świdnicy. 

Jest to również ostatni moment na zgłoszenie ewentualnych uwag przez mieszkańców ulicy Łukasińskiego, dotyczących poprawienia ich bezpieczeństwa w strefie prowadzonej inwestycji. 

UM Świdnica, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola