Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: Świdniczanie z rekordem

Data publikacji: 2017-07-25, Data modyfikacji: 2017-07-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: Świdniczanie z rekordem

Miasto Świdnica otrzymało oficjalny certyfikat potwierdzający ustanowienie nowego rekordu Polski w 24-godzinnej jeździe na rowerze stacjonarnym. Został on ustalony w czerwcu, w trakcie imprezy „Świdnica na rowery”, podczas której 48 śmiałków „wykręciło” 1381,5 km.

Biuro Rekordów oficjalnie uhonorowało Świdnicę specjalnym certyfikatem za ustalenie nowego rekordu Polski w kategorii największy dystans na rowerze stacjonarnym w ciągu 24 godzin przez grupę osób o nielimitowanym składzie. Dla upamiętnienia tego niezwykłego osiągnięcia Prezydent Miasta Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska spotkała się z czterema najlepszymi rowerzystami, którzy wykręcili najwięcej kilometrów. Współtwórcy rekordu w składzie: Paweł Jamro, Mirosław Wyskiel, Łukasz Trepka i Piotr Sułek odebrali z rąk prezydent pamiątkowe koszulki, oficjalny certyfikat oraz drobny upominek za ich wkład w organizację tego wydarzenia i zaangażowanie.

„Dziękuję serdecznie wszystkim osobom, które włączyły się w akcję bicia rekordu zarówno na rowerze stacjonarnym, jak i na bieżni. Jesteście niesamowici. Liczę, że w przyszłym roku uda nam się spożytkować energię świdniczan do poprawienia ustalonego w tym roku rekordu„ mówi Beata Moskal-Słaniewska, Prezydent Miasta Świdnicy.

Inicjatywie oprócz ustanawiania rekordu przyświecał szczytny cel. Każdy pokonany przez uczestników kilometr był przemnożony przez 1 zł. Uzbierana w ten sposób kwota została przeznaczona na zakup rowerów dla podopiecznych Domu Dziecka ze Świdnicy. Celem akcji była popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, biegania, rodzinnego spędzania czas, ale przede wszystkim zdrowego trybu życia.
informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola