Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: W stronę ciepła

Data publikacji: 2017-09-15, Data modyfikacji: 2017-09-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: W stronę ciepła

W ramach kampanii edukacyjnej pn. „Mądrze ogrzewaMY w Świdnicy” 23 września zorganizowana zostanie gra miejska "W stronę ciepła", której głównym tematem będzie walka z niską emisją. 

Jej uczestnicy będą musieli rozwiązać zadania zlokalizowane na terenie Świdnicy. Dotyczyć one będą ochrony powietrza, niskiej emisji oraz proekologicznych źródeł ciepła. W grze udział wziąć mogą osoby fizyczne, zarówno pełnoletnie, jak i niepełnoletnie, które ukończyły 12 lat oraz osoby prawne firmy, instytucje itp. 

Głównym zadaniem będzie uzupełnienie brakujących elementów specjalnego hasła, poprzez odnajdywanie kolejnych stanowisk gry oraz wykonywanie poleceń asystentów. Każda drużyna otrzyma zestaw materiałów i wskazówek. Zadania będą dostępne na stanowiskach gry na obszarze miasta. Start zaplanowano na świdnickim Rynku (główne wejście do Teatru Miejskiego) 23 września o godz. 10.00. Informacje z dojściem do pierwszego punktu z zadaniem, drużyny otrzymają wraz z pakietem startowym.

Warto wziąć udział w rozgrywkach, bowiem na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, między innymi plecaki turystyczne i sprzęt sportowy. Ponadto, spośród wszystkich uczestników gry zostanie wyłoniona jedna osoba, która najszybciej i poprawnie odpowie na zadane pytania i otrzyma nagrodę specjalną – rower. 

Do udziału w zabawie można zgłaszać drużyny pięcioosobowe (z pełnoletnim kapitanem drużyny) na adres: m.maslowska@abrys.pl, do 19 września. W przypadku, gdy w dniu zamknięcia zgłoszeń mailowych nie zostanie przekroczona liczba 50 osób, możliwe będzie zapisanie się bezpośrednio na stanowisku startowym.

Regulamin udziału w grze oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Urzędu Miejskiego w Świdnicy w zakładce – Mądrze ogrzewamy w Świdnicy. 
jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola