Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: Ważna profilaktyka

Data publikacji: 2017-11-29, Data modyfikacji: 2017-11-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: Ważna profilaktyka

1 grudnia w auli widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy odbędzie się koncert zespołu Queen pt. „We are the champions”. To jedno z działań mające na celu przybliżenie młodzieży tematyki uzależnień. 

Wydarzenie to rozpocznie się wyświetleniem krótkometrażowego filmu, poruszającego wspomnianą problematykę. Przygotowany został on przez grupę filmową I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, pod nadzorem pedagoga, psychologa oraz specjalisty z zakresu uzależnień, Michała Krzosy. 

Koncert rozpocznie się o godz. 11.00. Wezmą w nim udział dwudziestoosobowe delegacje ze wszystkich szkół publicznych w Świdnicy. 

Tego samego dnia o godz. 16.00 przed głównym wejściem do teatru odbędzie się happening „Rock przeciw AIDS”. Jego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. 

Impreza ta organizowana jest już od 17 lat, biorą w niej udział m.in. przedstawiciele Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy, Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego, Zarząd Rejonowy PCK w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Kultury oraz świdnickie media, które edukują lokalną społeczność w zakresie problematyki HIV i AIDS.

Przed happeningiem i podczas jego trwania uczestnicy Młodzieżowego Domu Kultury przypinać będą widzom czerwone wstążeczki – symbol solidarności z chorymi na AIDS, rozdawane będą także ulotki informacyjno-edukacyjne na temat tej choroby. 

Działania animacyjne będą miały na celu uświadomienie uczestników happeningu w zakresie bezpiecznych zachowań, podstawowych informacji z zakresu HIV/AIDS. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w happeningu.

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola