Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: Wymień foliówkę na eko-reklamówkę

Data publikacji: 2018-05-11, Data modyfikacji: 2018-05-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: Wymień foliówkę na eko-reklamówkę

Po sporym sukcesie pierwszej akcji „Wymień foliówkę na eko-reklamówkę” Urząd Miejski w Świdnicy postanowił po raz drugi przeprowadzić wymianę plastikowych reklamówek na eko-torby z logiem „Czysta Świdnica”. Tym razem dla mieszkańców Świdnicy przygotowanych zostało 2 tysiące sztuk płóciennych toreb. Wymiana rozpocznie się już w poniedziałek, 14 maja.

W pierwszej edycji akcji już po zaledwie dwóch dniach wiadomym było, że przekroczona zostanie założona na początku ilość 600 sztuk eko-toreb. Przez 5 dni do Urzędu Miejskiego oraz Wieży Ratuszowej, gdzie można było dokonać zamiany, zgłosiło się ponad 1000 mieszkańców miasta. Każdy w myśl hasła „wymień foliówkę na eko-reklamówkę” otrzymał w zamian za plastikową reklamówkę ekologiczną torbę z logiem „Czysta Świdnica”.

Tym razem organizatorzy, czyli Wydział Gospodarki Odpadami przygotował dwa tysiące sztuk eko-toreb. Warto zaznaczyć, że w tej edycji akcji jedna osoba może otrzymać jedną eko-reklamówkę. Pozwoli to większej liczbie osób wziąć udział w wymianie. Warto z niej skorzystać, ponieważ torby wykonane z materiałów takich jak bawełna czy juta są znacznie trwalsze, praktyczniejsze oraz mniej szkodliwe dla środowiska, niż te zrobione z plastiku czy nawet papieru.

- Zachęcamy Państwa do udziału w wymianie ale przede wszystkim do zmiany przyzwyczajeń zakupowych. Taka eko-torba wykonana z bawełny posłuży nam przez miesiące a może i lata, jest wygodna, wytrzymała i praktyczna, a do tego mało szkodliwa dla środowiska – mówi Szymon Chojnowski, z-ca prezydent miasta.

Akcja „Wymień foliówkę na eko-reklamówkę” rozpocznie się w poniedziałek, 14 maja i potrwa do piątku, 18 maja. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszej edycji wystarczy zgłosić się do Urzędu Miejskiego w Świdnicy do Wydziału Gospodarki Odpadami, pokój 2 albo od wtorku, 15 maja do Wieży Ratuszowej w Rynku i zostawić jedną plastikową reklamówkę, a w zamian otrzymamy ekologiczną torbę wykonaną z materiału. 

Jedna osoba może otrzymać jedną eko-reklamówkę.

UM Świdnica, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola