Belka
Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Miasto Świdnica: Z tytułem "Sportowa Gmina 2018"

Data publikacji: 2018-10-01, Data modyfikacji: 2018-10-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: Z tytułem
Miasto Świdnica otrzymało tytuł „Sportowej Gminy 2018”. Nagroda przyznawana jest już od dziesięciu lat przez Klub Sportowa Polska. Wyróżnienia otrzymują samorządy, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie.
Nagrody "Sportowa Gmina 2018" zostały wręczone podczas uroczystej Gali Sportowa Polska, która odbyła się w środę, 26 września w Warszawie w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W imieniu miasta odebrali ją: Jerzy Żądło – dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jacek Piekunko – dyrektor Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Świdnicy oraz Radosław Werner – kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy. 
Kapituła, oceniając kandydatów do wyróżnienia, brała pod uwagę nie tylko nakłady gmin na infrastrukturę sportową, ale również zaangażowanie przedstawicieli samorządowych w promocję sportu i rekreacji. Istotnym elementem oceny była także działalność na rzecz rozwoju sportu i rekreacji wśród młodzieży, czyli liczba Uczniowskich Klubów Sportowych i innych organizacji sportowych działających na terenie gminy, zatrudnionych trenerów, a także nakłady gminy na sport powszechny. 
Laureaci wyróżnienia "Sportowa Gmina" to samorządy, które nie poprzestają tylko na budowie i modernizacji obiektów, ale starają się swoim mieszkańcom zapewnić jak najszerszą ofertę sportowo-rekreacyjną. Organizują imprezy o charakterze nie tylko lokalnym, ale również powiatowym, regionalnym czy ogólnopolskim. 

- Śmiało możemy powiedzieć, że Świdnica jest swoistym centrum sportowo-rekreacyjnym w regionie. Corocznie organizowanych jest u nas ponad 100 wydarzeń sportowych, zaczynając od zawodów międzyszkolnych i kończąc na mistrzostwach czy też turniejach o zasięgu ogólnopolskim. W naszym mieście działa również ponad 40 organizacji sportowych zrzeszających amatorów różnorodnych dyscyplin sportowych – dodaje Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy. 

UM Świdnica, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola