Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: Zajęcia dla seniorów

Data publikacji: 2017-11-23, Data modyfikacji: 2017-11-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: Zajęcia dla seniorów

Z myślą o seniorach, czyli osobach w wieku 60 plus, miasto Świdnica organizuje bezpłatne zajęcia szkoleniowo - warsztatowe. Pierwszy cykl spotkań odbędzie się od grudnia 2017 do lutego 2018. 

Świdniczanie będą mogli uczestniczyć w:

- warsztatach dekoracyjnych – na których wykonywane będą metamorfozy przedmiotów codziennego użytku – zdobienie, odnawianie, nadawanie im nowego charakteru i przeznaczenia, tworzenie ozdób;
- warsztatach zdrowotnych – polegających na rozwijaniu koncentracji i podzielności uwagi przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii;
- wykładach pt. "Zdrowe starzenie się" - tematyka poruszająca zagadnienia zdrowego odżywiania, dbania o wygląd i ubiór, komunikacji międzypokoleniowej, radzenia sobie ze stresem i samotnością, pomysłów na aktywność pozazawodową.

Zajęcia zaplanowano raz w tygodniu - w grudniu w środy, w styczniu i w lutym w poniedziałki. Dla wygody seniorów, odbywać się będą one w czterech grupach, w następujących lokalizacjach:

• Szkoła Podstawowa Nr 2 w Świdnicy, ul. Ofiar Oświęcimskich 30 (15.00 - 17.00)
• Liceum Ogólnokształcące Nr I w Świdnicy, ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 30 (15.00 - 17.00)
• Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy, ul. Długa 33 (18.00 - 20.00)
• Sala przy Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy, ul. Rolnicza 9 (18.00 - 20.00)

Zapisy do poszczególnych grup już od wtorku, 28 listopada prowadzić będzie Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy. 

Niezbędne dane do zapisów:

• imię i nazwisko,
• adres zameldowania,
• PESEL,
• nr telefonu

Liczba miejsc jest ograniczona - w czterech dwudziestoosobowych grupach uczestniczyć może łącznie 80 osób, decyduje więc kolejność zgłoszeń.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Aktywny senior polsko-czeskiego pogranicza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014 - 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

UM Świdnica, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola