Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: Zapraszamy na szydełkowanie

Data publikacji: 2018-03-09, Data modyfikacji: 2018-03-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: Zapraszamy na szydełkowanie

Znaki drogowe, poręcze schodów, słupy latarni, pomniki czy też drzewa „ubrane” w ręczne robótki – na świecie coraz częściej można spotkać tak radosne dzieła. 

Świdnica postanowiła zainspirować się tą twórczością i z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości wyszydełkować biało – czerwone ubranko. Będzie ono składało się z kwadratów o wymiarach 20 cm x 20 cm. Zostanie w nie przyodziany jeden z elementów przestrzeni miejskiej. 

Szydełka poszły w ruch już dwa tygodnie temu. 22 lutego w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych odbyło się pierwsze spotkanie szydełkowe, zorganizowane w ramach akcji "Świdnickie szydełkowanie - ubierzmy Nasze Miasto na Niepodległość". Jego gościem była prezydent miasta, Beata Moskal - Słaniewska. Kolejne zaplanowano w każdy ostatni czwartek miesiąca, czyli 26 kwietnia, 24 maja i 28 czerwca. 

W marcu, z uwagi na to, że 29 wypada w Wielki Czwartek, spotkanie przeniesiono na środę tj. 28 marca na godz. 17.00. Miejsce wydarzenia pozostaje bez zmian, czyli Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33. 

„Cieszymy się, że tak dużo osób przyszło na nasze pierwsze spotkanie i rozpoczęło wielkie miejskie szydełkowanie. Zaangażowanie świdniczanek mile nas zaskoczyło. Prace trwają w domach, a my przypominamy, że wszystkie wyszydełkowane białe i czerwone kwadraty można do nas dostarczać. Zapewniamy Państwu włóczkę i serdecznie zachęcamy nowe osoby do wspólnej zabawy – ubierzmy nasze miasto na niepodległość” – mówi Magdalena Okniańska, koordynatorka akcji, kierownik Referatu Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Świdnicy. 

UM Świdnica, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola