Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: Złote godło QI

Data publikacji: 2018-11-05, Data modyfikacji: 2018-11-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: Złote godło QI
Tytuł Laureata oraz Złote Godło QI - Najwyższa Jakość w kategorii usług przyznano miastu za inwestycje wzbogacenia oferty zagospodarowania czasu wolnego społeczeństwa w zakresie rekreacji, sportu i turystyki.
W piątek, 26 października, podczas V Europejskiego Forum Jakości i Innowacyjności w Katowicach, zastępca prezydent Świdnicy Szymon Chojnowski odebrał nagrodę oraz wziął udział jako prelegent w panelu inauguracyjnym pt. „Inteligentne miasta, innowacyjne przedsiębiorstwa, zrównoważony rozwój”. 
- Świdnica już po raz piąty zdobywa godło i medal QI. Przypomnę, że w ubiegłym roku uhonorowano nas tym tytułem w kategorii produkt najwyższej jakości za Kongres Turystyki Polskiej. Świdnica stawia obecnie na ideę zrównoważonego rozwoju. W to wpisuje się atrakcyjność miasta w wielu obszarach, zarówno dla mieszkańców, przedsiębiorstw już tu działających, jak i potencjalnych inwestorów. Inwestycje są bardzo różne - nowy żłobek, zmodernizowane lodowisko, które stało się obiektem całorocznym stadion miejski, kilometry dróg rowerowych, ogromne inwestycje w tereny zielone i rekreacyjne, nowe place zabaw, siłownie plenerowe i rewitalizacja pięknych świdnickich parków, przy szkołach powstają kolejne miejsca do uprawiania sportu i do rekreacji – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska. 

Najwyższa Jakość QI, to projekt którego celem jest promowanie w firmach i instytucjach skutecznych metod zarządzania jakością. To również wskazanie i promocja tych podmiotów, które reprezentują najwyższe standardy, gwarantujące klientom i konsumentom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie. Projekt realizowany jest pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego i Katedry Zarządzania Jakością Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Głównym organizatorem wydarzenia jest wydawca „Forum Biznesu”.

UM Świdnica, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola