Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Milionowa dotacja dla Świdnicy

Data publikacji: 2017-08-07, Data modyfikacji: 2017-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Milionowa dotacja dla Świdnicy

Miasto Świdnica pozyskało dotację w wysokości ponad 1,4 mln zł na projekt „Każdy jest ważny – program rozwojowy świdnickich szkół”. Zakłada on kompleksowe wsparcie dla uczniów 5 szkół z miasta: Szkół Podstawowych nr 6 i nr 315 oraz oddziałów gimnazjalnych w podstawówkach nr 2, nr 105 i nr 6. 

Projekt finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i będzie realizowany w partnerstwie z Fundacją Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego. Jego celem jest wsparcie dydaktyczne dla pięciu placówek edukacyjnych z miasta. Uczniowie zapewniony będą mieli równy dostęp do wysokiej jakości edukacji, poprzez organizację szerokiego wachlarza form i aktywności rozwijających uzdolnienia i wyrównujących szanse edukacyjne. 

Wskazane w projekcie szkoły zostaną doposażone w nowoczesne pracownie dydaktyczne i narzędzia do nauczania przedmiotów matematycznych i przyrodniczych. Ponadto, grupa 50 nauczycieli przejdzie specjalne szkolenia w zakresie stosowania innowacyjnych narzędzi i form pracy z uczniem, wpływających na efektywność nauczania i podniesienie ich kluczowych umiejętności. Wsparcie otrzymają także uczniowie. Zostaną zorganizowane zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze dla 160 dzieci, a kolejnych 120 objętych zostanie opieką pedagogiczno-psychologiczną.

„Dzięki pozyskanym funduszom nie tylko możemy wyrównać poziom edukacji w poszczególnych szkołach, ale także pomóc w wyborze przyszłej szkoły czy ścieżki zawodowej. Oprócz samych zajęć dydaktycznych przygotowaliśmy również inne atrakcyjne działania dla uczniów. Chcemy pokazać im możliwości jakie daje nauka matematyki, chemii czy biologii poprzez organizację lekcji z tych przedmiotów w Exploraparku w Wałbrzychu dla grupy 240 uczniów” podkreśla Tadeusz Niedzielski, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W czasie realizacji programu zorganizowane zostaną 4 Ligi Mistrzów, czyli zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne dla 125 uczniów uzdolnionych, w każdej szkole. Ponadto 300 uczniów i ich rodziców objętych zostanie doradztwem edukacyjno – zawodowym. Dodatkowo zorganizowanych będzie 10 giełd edukacyjno – zawodowych oraz 10 wizyt u pracodawców.

UM Świdnica, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP, Autor zdjęć: fsecart; Flickr
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola