Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy Rok w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku

Data publikacji: 2018-12-31, Data modyfikacji: 2019-01-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Szanowni Państwo, serdecznie dziękujemy za całoroczną współpracę i wsparcie w  zakresie ochrony zabytków przemysłowych. Rok 2018 był dla Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego czasem aktywnego ratowania zabytków i ich szerokiego udostępniania oraz prac remontowych przy naszych obiektach. Był to też czas wielu wydarzeń w Muzeum oraz innych oddziałach Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska: Przemysłowej Majówki w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, Folwarku w Piotrowicach Świdnickich połączone z otwarciem Młyna Hilberta w Dzierżoniowie, Miasta Dzieci w Jaworzynie Śląskiej, Piotrowicach Świdnickich i Walcowni w Katowicach, Wystawy „100 lat motoryzacji w Polsce” przygotowanej w 100. rocznicę odzyskania niepodległości w Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach, Festiwalu Zabytków Techniki na Dolnym Śląsku połączonego z Inauguracją projektu z Urzędem Marszałkowskim Mapa Zabytków Techniki www.mapazabytkow.pl,  „Gala Pary”  to jedyna tego typu impreza w Polsce, gdzie można  jednocześnie zapoznać się z dawną – i przede wszystkim sprawną – techniką użytkową. Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej organizuje „Galę Parowozów” czyli Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Parowozów, a w oddalonych o zaledwie dwa kilometry Piotrowicach Świdnickich, na terenie powstającego Muzeum odbyła się Gala Techniki Rolniczej. Fundacja zajmowała się również wieloma interwencjami dotyczącymi zabytków m.in akcja ratowania zabytkowego Dworca w Jaworzynie Śląskiej #ratujemydworzec, pozyskiwaniem nowych eksponatów, oraz renowacją taboru kolejowego. Mamy nadzieję, że 2019 rok będzie również obfitował w wiele wydarzeń, a Państwo będziecie z nami przez cały następny rok. Serdecznie zapraszamy na zwiedzanie naszych placówek 31 grudnia w godz. od 8.00 do 16.00 ( Młyn Hilberta, Walcownia, Muzeum Kolejnictwa). Zapraszamy również na noworoczne zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej 1 stycznia 2019 w godz. 10 00 do 16 00 W programie m.in.: Przejazdy zabytkowym taborem godz. 12:00, 14:00, Zwiedzanie z kustoszem Muzeum Zbigniewem Gryzgotem, Prezentacja drezyny inspekcyjnej Warszawa M20 godz. 13:00, A na zakończenie tego roku przedstawiamy nową odsłonę strony Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska www.muzeatechniki.pl Z okazji Nowego Roku 2019 życzymy Państwu nieprzemijającego szczęścia, spełnienia marzeń oraz wytrwałości w stawianiu czoła codziennym wyzwaniom. Zespół Muzeum,

Pełna treść wiadomości na: muzeumtechniki.pl/?p=4842
muzeumtechniki.pl, Źródło artykułu: muzeumtechniki.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola