Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Opuszczony szpital - Świdnica Urbex |Urban Exploration|

 
Szpital został wybudowany w latach 1927-1929. Po wojnie został odebrany zgromadzeniu sióstr elżbietanek i aż do 2010 roku funkcjonował tu szpital powiatowy. W 2011 siostry odzyskały swoją własność. Nie myślały o sprzedaży; rozpoczęły poszukiwania najemcy. Chciały aby w miejscu szpitala powstał "Zakład opieki długoterminowej" lub "Dom seniora". Plany te okazały się zbieżne z potrzebami miasta i powiatu, ale do tej pory nie zostały zrealizowane. Niezabezpieczony obiekt obecnie niszczeje a świdniczanie z żalem i sentymentem patrzą na nieczynny szpital. W wyprawie towarzyszyła mi Justyna (Pluszowa) ;) Wykorzystany sprzęt: ● Kamera: GoPro Hero 5 Black (CHDHX-501), ● Lampa: GoPro Knog Qudos Action Light, ● Uchwyt ręczny 3-Way Grip: GoPro AFAEM-001. Linki do filmów: Owińska - youtube.com/watch?v=5y1LO4gcqjs Otwock - youtube.com/watch?v=1t69crcZS14 Zapraszam na mojego Facebooka: facebook.com/JuNiQrUrbex

 


JUNIQR Urbex
 
Data pliku video: 2017-07-22, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola