Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pałac w Morawie pełen muzyki

Data publikacji: 2018-08-15, Data modyfikacji: 2018-08-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Również tego lata do Pałacu w Morawie przyjechali młodzi muzycy z Polski, Niemiec i Ukrainy, by pod artystycznym kierownictwem Zoi Nevgodovskiej z Hochschule für Musik Hanns Eisler w Berlinie razem ćwiczyć podczas 2-tygodniowych warsztatów. Zwieńczeniem ich intensywnej pracy będą 3 koncerty: 15 sierpnia o godz. 17.00 na dziedzińcu CAS Karmel w Strzegomiu, 17 sierpnia o godz. 18.00 w Zamku Książ oraz koncert finałowy w Morawie 18 sierpnia o godz. 16.00. Wstęp wolny na koncert w Strzegomiu i Książu. Ponadto w ramach tegorocznej Akademii Muzycznej organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy o Nagrodę św. Jadwigi. Laureaci konkursu wystąpią solo podczas koncertu w Książu. Projekt dofinansowany jest ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Fundacji Sanddorf-Stiftung, Henne-Stiftung oraz Legato Verein. /Fundacja św. Jadwigi w Morawie/ 1 of 3

Pełna treść wiadomości na: swidnica24.pl/?p=283932
swidnica24.pl, Źródło artykułu: swidnica24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola