Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pieszo przez Polskę do Częstochowy [FOTO]

Data publikacji: 2018-08-06, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Powoli dobiega końca XV Jubileuszowa Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Mimo wysokich temperatur około 100-osobowa grupa dziennie przechodzi od 18 do 32 kilometrów. W tym roku pielgrzymi maszerują pod hasłem: “Wolni w Chrystusie”.     Pielgrzymi codziennie wstają około 5.00, by po godzinie wyruszyć w drogę do Częstochowy. Podczas drogi chętnie są goszczeni przez lokalnych mieszkańców, którzy nie szczędzą im jedzenia i picia. W ciągu 6 dni wierni diecezji świdnickiej pokonali trasę o długości 167 kilometrów, a do celu zostało im jeszcze 58 km. Wbrew obiegowym opiniom, czas pątników nie upływa wyłącznie na modlitwach. Potrafią znaleźć również czas na zabawę w np. “Biegnie, biegnie mały osioł”, która polega na odśpiewaniu słów tytułowych przez uczestników w kole, gdy jeden z nich biega wewnątrz. Gdy słowa się skończą tytułowy “osioł” zatrzymuje się twarzą do jednej z osób i po odtańczeniu kroków zabiera ją ze sobą do środka. Zabawa trwa do ostatniego uczestnika na zewnątrz koła. Za 3 dni, 9 sierpnia pielgrzymi około 7:30 zamierzają stanąć na Wałach Jasnogórskich, by o godzinie 9:00 uczestniczyć w uroczystej mszy św. pontyfikalnej w Kaplicy Cudownego Obrazu. /Tekst: Artur Ciachowski/ /Źródło i zdjęcia strona internetowa Pielgrzymki Świdnickiej/ 1 of 27    

Pełna treść wiadomości na: swidnica24.pl/?p=282746
swidnica24.pl, Źródło artykułu: swidnica24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola