Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Strzegom: Bartoszówek skanalizowany

Data publikacji: 2017-11-21, Data modyfikacji: 2017-11-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Strzegom: Bartoszówek skanalizowany

W zakładanym terminie, tj. do końca października ukończone zostało zadanie pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej we wsi Bartoszówek, Gmina Strzegom, etap II”.

W wyniku realizacji tego zadania została wybudowana sieć kanalizacyjna o łącznej długości 1 283,5 mb, dzięki czemu obecnie Bartoszówek jest kolejną miejscowością naszej gminy skanalizowaną 100%.

„Z nowo skanalizowanej części Bartoszówka ścieki odprowadzane będą do kanalizacji sanitarnej wybudowanej w roku 2015 w ramach I etapu, a stąd - poprzez kanalizację w Jaroszowie – do oczyszczalni ścieków w Strzegomiu” – wyjaśnia Dorota Borkowska, prezes strzegomskiej spółki WIK.

Do nowo wybudowanej w II etapie kanalizacji podłączonych zostanie kolejnych 25 nieruchomości tj. około 147 osób.

Budowa z uwagi na znaczne zagłębienie kanalizacji (miejscami do 4,0 m), bardzo wysoki poziom wód gruntowych oraz duży ruch na drodze wojewódzkiej wzdłuż której prowadzone były prace instalacyjne, stanowiła nie lada wyzwanie nie tylko dla wykonawcy robót, ale także dla mieszkańców Bartoszówka.

Fachowość i organizacja, współpraca z wykonawcą oraz cierpliwość mieszkańców Bartoszówka pozwoliły na ukończenie budowy bez większych problemów. 

UM Strzegom, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola