Belka
Środa, 21 Kwietnia 2021   imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Strzegom: Będą promować LGD „Szlakiem Granitu”

Data publikacji: 2020-07-23, Data modyfikacji: 2020-07-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Strzegom: Będą promować LGD „Szlakiem Granitu”

Morawa stała się przestrzenią do zawiązania branżowej sieci w ramach projektu „Razem dla sportu, turystyki i regionu - sieć na rzecz produktu lokalnego granitowego szlaku". Organizatorem spotkania był Ludowy Klub Sportowy "Stragona".

- Promocja produktów lokalnych jest dla nas bardzo ważna, ponieważ wzmacnia przedsiębiorczość naszego obszaru. Cieszę się, że powstała pierwsza taka sieć, ponieważ te działania wpisują się w naszą strategię i są uzupełnieniem wobec podejmowanych przez nas inicjatyw, takich jak chociażby realizacja projektu współpracy pn. "Marki Lokalne Dolnego Śląska - tworzone z pasją" - podkreśla Krystian Ulbin, prezes LGD "Szlakiem Granitu".

Projekt zakłada utworzenie sieci podmiotów zaangażowanych w działalność związaną z turystyką i rekreacją. W sieci będą następujące podmioty: LKS Stragona Strzegom, Pałac Morawa, Fundacja Spichlerz Kultury, Hotel Stragona, Hotel Syrena, Restauracja Pod Rumakiem, Stowarzyszenie Sympatyków Wsi Morawa.

- Jestem przekonany, że ta promocja przyniesie oczekiwany efekt. W końcu mamy się czym chwalić - dodaje burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Celem projektu jest promowanie obszaru objętego LSR oraz promowanie produktów i usług obszaru LGD "Szlakiem Granitu" na turystycznej mapie Polski.

 

UM Strzegom, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola