Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Strzegom: BO 2018

Data publikacji: 2017-10-04, Data modyfikacji: 2017-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Strzegom: BO 2018

Nie odbędzie się głosowanie na projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Strzegom na 2018 rok, zaplanowane na 20-22 października br.

W edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Strzegom na 2018 rok wpłynęło jedynie siedem formularzy zgłoszeniowych projektów zadań (dwa zadania duże o łącznej wartości 389 744,75 zł i pięć małych o łącznej wartości 63 668,20 zł). Spośród nich dwa projekty nie spełniły wymogów formalnych i tym samym nie mogły podlegać dalszej ocenie. Spośród pięciu pozostałych projektów jeden okazał się nie być zadaniem o charakterze inwestycyjnym, co wykluczyło go z dalszej procedury. 
W efekcie poddane głosowaniu mogłyby zostać dwa projekty duże i dwa projekty małe o łącznej wartości ok. 420 tys. zł:

• II etap remontu i modernizacji podwórka położonego w centrum miasta, miedzy ulicami Boh. Getta, Świdnicką, Krótką, Ogrodową a Rynkiem

• „Ogród tęczą malowany” – modernizacja placu zabaw w ogrodzie przedszkolnym Publicznego Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Strzegomiu

• Mobilne boisko piłkarskie typu panna cage do gry 1 na 1

• Zadaszenie placu zabaw na osiedlu „Domki”

„Kolejne edycje budżetu obywatelskiego spotykały się z niskim zainteresowaniem mieszkańców. Czas przemyśleć, czy i w jakim kształcie utrzymać ten pomysł w przyszłym roku - mówi burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta. – Będziemy ten temat rozważać, ponieważ liczymy na wzrost zainteresowania i frekwencji w glosowaniu, dzięki wdrożeniu możliwości głosowania droga elektroniczną. W tym roku jednak, mając na uwadze małą liczbę projektów kwalifikujących się do głosowania, postanowiłem odwołać kolejny etap prac nad budżetem obywatelskim, czyli głosowania nad projektami. Zaproponowane przez mieszkańców projekty, które pozytywnie przeszły weryfikację formalną i merytoryczną, są moim zdaniem bardzo ciekawe, a niektóre wręcz innowacyjne. Ich realizacja bez wątpienia będzie miała pozytywny wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców Strzegomia oraz poprawę jakości miejskiej przestrzeni publicznej, dlatego w projekcie budżetu na 2018 rok zaproponuję Radzie Miejskiej w Strzegomiu ich realizację” wyjaśnia burmistrz. 
UM Strzegom, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola