Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Strzegom: Delfinek otwarty z wielką pompą!

Data publikacji: 2018-03-21, Data modyfikacji: 2018-03-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Strzegom: Delfinek otwarty z wielką pompą!

Na ten dzień czekało wielu strzegomian, szczególnie tych najmłodszych. W piątek, 16 marca br. oficjalnie oddano do użytku strzegomską pływalnię Delfinek. 

W otwarciu uczestniczyli m. in. parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu wojewódzkiego i powiatowego, gospodarze ościennych gmin, księża, służby mundurowe i reprezentacje szkół i przedszkoli gminy Strzegom.

Obiekt prezentował się znakomicie, co podkreślali w swoich przemówieniach zaproszeni goście na czele z wojewodą dolnośląskim – Pawłem Hreniakiem i marszałkiem województwa dolnośląskiego – Cezarym Przybylskim. 
„Jest to obiekt, którym mogą się chwalić różnego rodzaju szczeble władzy – od gminy przez samorząd województwa po administrację rządową. Dzięki montażowi finansowemu tych trzech instytucji, choć gmina Strzegom najwięcej dołożyła, udaje się robić dobre rzeczy” – stwierdził wojewoda dolnośląski. 

Władze samorządowe Strzegomia otrzymały wiele pochwał za wybudowanie Delfinka. Burmistrz Zbigniew Suchyta podkreślił, że mieszkańcy czekali na taki obiekt, który stanowi doskonałe uzupełnienie bazy sportowej w naszej gminie. - Jesteśmy pierwszą gminą na Dolnym Śląsku, która oddaje do użytku małą przyszkolną pływalnię realizowaną z programu „Dolnośląski Delfinek”. Jestem z tego powodu bardzo dumny i szczęśliwy. Zapraszam wszystkich mieszkańców gminy Strzegom do korzystania z obiektu – mówił burmistrz. Włodarz gminy podziękował również wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji inwestycji.

W trakcie otwarcia nie zabrakło przecięcia wstęgi przez samorządowców i reprezentantkę młodzieży oraz poświęcenia obiektu przez ks. Marka Żmudę. Dużą atrakcją były niezwykle efektowne pokazy pływania synchronicznego oraz wyścigi sztafet pływackich w wykonaniu dzieci, młodzieży i samorządowców. 

Warto podkreślić, że w trakcie ostatniego weekendu pierwsza godzina pobytu na basenie dla naszych mieszkańców była bezpłatna.

Maksymalnie na obiekcie będzie mogło być 50 osób, zaś w wodzie – 30. Delfinek jest w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Basen w założeniach miał być funkcjonalny i oszczędny, bo z czterema torami o długości ok. 17 metrów. Projektanci konsultowali się z trenerami i fachowcami od pływania i właśnie takie baseny są najlepsze do nauki pływania oraz lekcji wf-u. Strzegomianie będą mogli korzystać także z saun: suchej, parowej, infrared, jacuzzi, a najmłodsi z brodzika.

Koszt wykonania całej inwestycji wynosi ok. 8 mln zł. Gmina Strzegom pozyskała na ten cel dotację z budżetu województwa dolnośląskiego w wysokości 1,25 mln zł w ramach pilotażowego programu budowy małych przyszkolnych krytych pływalni pn. "Dolnośląski Delfinek" oraz dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1,3 mln zł w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego.

UM Strzegom, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola