Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Strzegom: Dodatkowe patrole

Data publikacji: 2017-09-19, Data modyfikacji: 2017-09-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Strzegom: Dodatkowe patrole

Od 19 kwietnia w Strzegomiu i okolicznych sołectwach mają miejsce ponadnormatywne patrole funkcjonariuszy Policji. Dzięki nim mieszkańcy mogą czuć się znacznie bezpieczniej. 

Na początku tego roku radni Rady Miejskiej w Strzegomiu przeznaczyli na ten cel środki w wys. 20 tys. zł z budżetu gminy. Kolejne środki w wysokości 3,8 tys. zł przekazała Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach na patrole na terenie zasobów mieszkaniowych administrowanych przez spółdzielnię.

Jak podkreśla komendant Komisariatu Policji w Strzegomiu podinsp. Piotr Galicki ponadnormatywne patrole odbywają się w piątki i soboty, w godz. 18.00-02.00, m. in. na ul. Kochanowskiego, Al. Wojska Polskiego, Kasztelańskiej, Mickiewicza, w Rynku i bocznych ulicach, a także w różnych rejonach gminy. Do końca sierpnia zrealizowano 35 służb ponadnormatywnych. 

„Dochodzą do mnie głosy mieszkańców, którzy są zadowoleni z dodatkowych patroli policyjnych. Najważniejsze, że w newralgicznych częściach miasta widać policjantów, a to przekłada się na wzrost poczucia bezpieczeństwa i ograniczenie przestępczości. Pragnę przypomnieć, że cały czas odbywają się także tradycyjne patrole w ramach naszych obowiązków służbowych” tłumaczy komendant Galicki.

Liczba patroli w miesiącach:

Kwiecień – 2
Maj – 11
Czerwiec - 5
Lipiec – 8
Sierpień - 9

UM Strzegom, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola