Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Strzegom: Drzewka za odpady

Data publikacji: 2018-06-06, Data modyfikacji: 2018-06-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Strzegom: Drzewka za odpady

Strzegomianie z chęcią wzięli udział w akcji "Drzewka za opady". Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszej gminie.

Pomysłodawcą projektu jest burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta. Partnerami w projekcie byli: Nadleśnictwo Jawor, Grupa ENERIS, oraz Zakład Usług Komunalnych.
- Okazało się, że w wielu posesjach znajdowało się mnóstwo niepotrzebnych odpadów. Mieszkańcy przywozili baterie, makulaturę, sprzęt AGD, worki plastikowych butelek, itp. Zebrano ponad dwie tony odpadów - mówi Jolanta Dryja, naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami. Dzięki przeprowadzonej akcji zostały one zagospodarowane w sposób bezpieczny dla środowiska. W zamian za odpady rozdano ponad 1000 sadzonek. Były to sadzonki świerka, sosny, modrzewia, dębu, jarzębiny i brzózek. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. 
Przedstawiciele Nadleśnictwa Jawor podczas akcji szerzyli również świadomość mieszkańców na temat przyrody i krajobrazu otaczającego nas środowiska rozdając ciekawe informatory. Dużym powodzeniem cieszyła się również bramka do gry przygotowana przez firmę ENERIS Ochrona Środowiska, gdzie dzieci z rodzicami uczyli się do jakiego pojemnika wrzucać wybrane frakcje odpadów. Dzieci w zamian za udział w grze otrzymywali książeczki do kolorowania.

Pracownicy ZUK sprawnie ważyli , zapisywali masę i rodzaj zebranych odpadów i umieszczali je w specjalnie przygotowanych kontenerach. Mieszkańcy odchodzili z sadzonkami zadowoleni. Dziękujemy za udział w Naszej akcji wszystkim mieszkańcom oraz Nadleśnictwu Jawor, firmie ENERIS Ochrona Środowiska i ZUK w Strzegomiu.

UMiG Strzegom, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola