Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Strzegom: Sportowy Klub Malucha

Data publikacji: 2018-03-06, Data modyfikacji: 2018-03-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Strzegom: Sportowy Klub Malucha

5 marca br. rozpoczyna się druga edycja zajęć dla najmłodszych mieszkańców w ramach Sportowego Klubu Malucha. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 3. do 5. roku życia i potrwają od marca do maja. 

Pierwsza edycja „Skaczących żabek” przypadła do gustu wszystkim uczestnikom, dlatego też zdecydowano się na kontynuację projektu. Zajęcia będą również odbywać się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzegomiu, która posiada dobre zaplecze sportowe. 

„Chodzi nam o to, by dzieci mogły się wyskakać i wybiegać. Nie ma wśród nich żadnej rywalizacji”– mówi Dominika Kuleba, pomysłodawczyni zajęć.

„Warto podkreślić, że opiekun dziecka aktywnie uczestniczy w zabawie, dzięki temu wzmacnia się więź pomiędzy nimi. Uczymy również zasad poruszania się w grupie, dyscypliny i porządku” – dodaje. 

Zadanie jest realizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu „Przyjaciele Czwórki”. Urząd Miejski w Strzegomiu przekazał dotację celową w wys. 1.629,25 zł na realizację w/w zadania.

Zajęcia w ramach Sportowego Klubu Malucha: 

poniedziałek – rocznik 2015 – godz. 16.00

środa – rocznik 2012-2013 – godz. 16.00

piątek – rocznik 2014 – godz. 16.00

Zajęcia trwają 1 godzinę. Prowadzone są w 15-osobowych grupach.

UM Strzegom , Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola