Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Strzegom: Sprzątanie świata

Data publikacji: 2017-08-30, Data modyfikacji: 2017-08-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Strzegom: Sprzątanie świata

Akcja „Sprzątanie Świata” stała się trwałym elementem działań na rzecz Ziemi w większości polskich miejscowości. W tym roku akcja przebiega pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”, a jej inicjatorem jak co roku jest Fundacja Nasza Ziemia. 

Celem sprzątania świata jest nie tylko bezpośrednie działanie na rzecz ochrony środowiska, ale przede wszystkim rozpowszechnianie nowego stylu życia. Akcja pomaga nam uświadomić sobie, że nasze codzienne życie ma wpływ na środowisko, w którym żyjemy. Celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki. Ukazywane także będą korzyści z Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, segregacji odpadów oraz poszanowania zasobów środowiska. Co roku w do akcji przyłącza się kilka milionów wolontariuszy.

W przypadku przystąpienia do tegorocznej edycji kampanii „Sprzątanie Świata” Urząd Miasta informuje, że worki oraz rękawice dla uczestników akcji będzie można odebrać w dniach 11-14 września w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu, Wydziale Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi /pokój 26, I piętro/. 

Prosimy o złożenie informacji o podjętych działaniach (terenach wybranych do sprzątania) w terminie do dnia 22.09.2017 r., oraz dostarczenie materiałów zdjęciowych z przeprowadzonej akcji sprzątania, które zostaną umieszczone na stronie internetowej gminy Strzegom oraz zostaną wykorzystane przy opracowywaniu Raportu 2017 przez Fundację Nasza Ziemia.

Prosimy również o ustalenie z Zakładem Usług Komunalnych w Strzegomiu, Działem Oczyszczania, tel. 74 8551-051, harmonogramu odbioru odpadów zgromadzonych w czasie akcji „Sprzątanie Świata”.

UM Strzegom, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola