Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Strzegom: Wielka metamorfoza

Data publikacji: 2018-01-25, Data modyfikacji: 2018-01-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Strzegom: Wielka metamorfoza

W Publicznym Przedszkolu nr 2 w Strzegomiu zakończyła się właśnie termomodernizacja. Budynek zmienił się nie do poznania, a kolorowa i optymistyczna elewacja zachwyca dosłownie wszystkich, szczególnie zaś – czemu nie można się dziwić – przedszkolaków. 

W ramach termomodernizacji przeprowadzono również wymianę ogrzewania, a także gruntowny remont holu i szatni. Całość zadania to koszt ok. 760 tys. zł, w tym dofinansowanie w wysokości ok. 470 tys. zł. 

Cała społeczność przedszkola z wielkim optymizmem czekała na termomodernizację tej placówki. „Cieszymy się, że prace przebiegały sprawnie i nie zakłóciły pracy przedszkola, a co najważniejsze zostały zakończone w całości w wyznaczonym terminie. Teraz możemy pochwalić się pięknym przedszkolem. Mieniąca się pastelowymi kolorami elewacja zachwyca dzieci, naszych rodziców i mieszkańców Strzegomia” – mówi dyrektor przedszkola Wiesława Górka. 

Wszyscy wyrażają zadowolenie z przeprowadzonej inwestycji, bo udało się stworzyć piękny, estetyczny i przyjazny dzieciom budynek. Poprawiły się także warunki pracy. Rezultatem termomodernizacji będzie redukcja ubytków ciepła, zmniejszy się koszt ogrzewania i utrzymania obiektu.

Po przeprowadzonej termomodernizacji optymistyczne przedszkole „Miś Uszatek” jest dumą przedszkolaków, pracowników i rodziców. 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020

UM Strzegom, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola