Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Strzegom z nowym Honorowym Obywatelem

Data publikacji: 2017-07-18, Data modyfikacji: 2017-07-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Strzegom z nowym Honorowym Obywatelem

12 lipca 2017 r. wręczono tytuł Honorowego Obywatela Strzegomia księdzu kanonikowi Markowi Żmudzie. Uhonorowanie nastapiło podczas uroczystej sesja Rady Miejskiej w Strzegomiu.

„Ksiądz Marek cieszy się wielkim autorytetem, a ma pod opieką ponad siedem tysięcy parafian. Jest księdzem bardzo otwartym i służącym każdemu pomocą. Jego olbrzymia energia i dar jednoczenia ludzi w dobrej sprawie powoduje, że przyszłość parafii rysuje się we wspaniałych barwach” mówiła wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Marta Zięba. 

W uroczystości uczestniczyli: władze gminy, radni, duchowni, rodzina księdza Marka, ksiądz biskup pomocniczy Adam Bałabuch oraz zaproszeni goście. W tym roku mija 20 lat od czasu powołania do istnienia parafii Matki Boskiej Szkaplerznej i Najświętszego Zbawiciela Świata, której funkcję proboszcza od początku pełni ksiądz kanonik.

Ksiądz Marek dziękował wszystkim za to zaszczytne wyróżnienie i wspomniał dni, kiedy obejmował strzegomską parafię. Zaprezentowana została również prezentacja multimedialna, poświęconą kapłanowi. 

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola