Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Świdnica: Zmiany w organizacji ruchu

Data publikacji: 2017-11-03, Data modyfikacji: 2017-11-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Świdnica: Zmiany w organizacji ruchu

6 listopada rozpocznie się drugi etap prac związanych z przebudową ulicy Przyjaźni. Tego dnia wprowadzona zostanie zastępcza organizacja ruchu - zamknięte będzie skrzyżowanie ulic: Przyjaźni, Śląska, Słowiańska. W związku z tym modyfikacji ulegną trasy objazdowe. 

Dojazd do osiedla Słowiańskiego możliwy będzie jedynie od strony ul. Wałbrzyskiej a do Świdnicy z kierunku od Bystrzyc Dolnej przez ul. Bystrzycką. Przywrócony zostanie natomiast ruch na obecnie zamkniętym odcinku ulicy Przyjaźni, czyli przejazd przez most na rzece Bystrzycy oraz na skrzyżowaniu ulic Przyjaźni i Zielonej. 

Na tym etapie prac wykonane zostaną nowe instalacje odwadniające, umożliwiające większy zrzut wód opadowych z osiedla Słowiańskiego, a także nowe oświetlenie, konstrukcja drogi, fragment drogi rowerowej wraz z przejazdem rowerowym przez ulicę Słowiańska z wyprowadzeniem jej na ul. Śląską w stronę Bystrzycy Dolnej. Planowany termin zakończenia tych robót to koniec listopada. 

Od 6 listopada wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym rejonie miasta: 

- autobusy linii nr 50, 52 – pominą zajazd na ul. Słowiańską. Trasa przejazdu przebiegać będzie przez ul. Przyjaźni (most) i ul. Zieloną. Pozostałe przystanki po trasie według obowiązującego rozkładu jazdy.

- autobusy linii nr 51, 53 – dojazd do ul. Słowiańskiej odbywać się będzie po zmienionej trasie przejazdu tj. al. Niepodległości, ul. Pionierów (do ronda), ul. Polna Droga. Pominięte zostaną przystanki na ul. Śląskiej/OSIR 

- autobusy linii nr 30 – zmiana trasy przejazdu – pominięte zostaną przystanki na ulicach: Przyjaźni, Słowiańskiej, Śląskiej (działki) i w Bystrzycy Dolnej. Nowy przebieg linii odbędzie się ulicami: Kraszowicka (most), Kraszowicka (stacja), Bystrzycka, Bystrzyca Dolna (skrzyżowanie).

Od 31 października do 5 listopada przywrócony zostaje ruch na obecnie zamkniętym odcinku ul. Przyjaźni (przejazd przez most na rzece Bystrzyca). 

W związku z powyższym dla linii autobusowych nr: 50, 52 i 30 przywrócona zostanie komunikacja na przystankach z poprzedniej lokalizacji (Kraszowicka, Przyjaźni, Słowiańska) tj. sprzed rozpoczęcia remontu ul. Przyjaźni. Tym samym ulegają likwidacji przystanki zastępcze (Kraszowicka – „Tartak pętla”).

Urząd Miejski w Świdnicy przeprasza za utrudnienia, licząc na wyrozumiałość mieszkańców. Apeluje również o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania w miejscu prowadzonych prac. 
W załączeniu mapa z trasami objazdów.

UM Świdnica, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola