Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

UWAGA WYSTAWCY - GALA PARY

Data publikacji: 2018-08-13, Data modyfikacji: 2018-08-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Szanowni Państwo,„Gala Pary” 2018 to jedyna tego typu impreza w Polsce. Tylko w dniach 8-9 września 2018 r., można będzie jednocześnie zapoznać się z dawną – i przede wszystkim sprawną – techniką użytkową. Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej zaprasza wtedy na „Galę Parowozów” czyli Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Parowozów, a w oddalonych o zaledwie dwa kilometry Piotrowicach Świdnickich, na terenie powstającego Muzeum odbędzie się Gala Techniki Rolniczej. Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej tradycyjnie już zaprasza we wrześniu na „Galę Parowozów”, gdzie prezentowane są zabytkowe, czynne lokomotywy parowe.W zeszłorocznej edycji przeszło 12 000 odwiedzających, co sprawia, że Gala Pary 2017 była największym wydarzeniem promującym zabytki techniki w tej części Europy (pogranicze polsko – czesko – niemieckie). Uczestnikami tego wydarzenia są przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, szlaków turystyki dziedzictwa przemysłowego, szlaków kulinarnych, winnych, rękodzieła artystycznego, tras podziemnych, fortyfikacji, kopalń udostępnionych do zwiedzania oraz przedstawiciele biur podróży, miast i regionów.Gala Pary poprzedzona jest dużą kampanią medialną. Wspomagają nas: telewizja ogólnopolskie i regionalne stacje telewizyjne i rozgłośnie radiowe, czasopisma branżowe. Dla odwiedzających organizowane są liczne konkursy i atrakcje, degustacje regionalnych specjałów, występy muzyczne, warsztaty rzemieślnicze oraz edukacyjne.Jeśli jesteście Państwo zainteresowani organizacją stoisk tematycznych związanych z szeroko rozumianym dziedzictwem kultury technicznej, branżami związanymi z kolejnictwem czy właśnie – produktami regionalnymi – zapraszamy do współpracy. Oferty i zapytania prosimy kierować na adres: roksana.banaszczak@muzeatechniki.plZespół Fundacji, 

Pełna treść wiadomości na: muzeumtechniki.pl/?p=4735
muzeumtechniki.pl, Źródło artykułu: muzeumtechniki.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola