Belka
Niedziela, 12 Maja 2024   imieniny: Joanna, Dominik, Pankracy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Dopłaty bezpośrednie 2019 - uwaga rolnicy

Data publikacji: 2019-02-26, Data modyfikacji: 2019-03-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Dopłaty bezpośrednie 2019 – oświadczenie o braku zmian zamiast wniosku można złożyć do 14 marca Od 15 lutego do 14 marca 2019 r. rolnicy będą mogli składać do ARMiR oświadczenia o braku zmian w sprawie dopłat bezpośrednich. Z „Oświadczenia potwierdzającego brak zmian w 2019 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2018” mogą skorzystać rolnicy, którzy spełnią 3 warunki: we wniosku (lub oświadczeniu) o przyznanie dopłat na 2018 r. zadeklarowali powierzchnię gruntów ornych do 10 ha; będą ubiegać się tylko o takie dopłaty jak: jednolita płatność obszarowa (JPO), płatność za zazielenienie, płatność dodatkową, płatność do uprawy chmielu, dopłaty do owiec lub kóz, płatność niezwiązaną do tytoniu; potwierdzają brak zmian w odniesieniu do wniosku z 2018 r. i chce otrzymać takie same dopłaty w 2019 r. jak w poprzednim roku. Oświadczenia trzeba będzie składać na formularzu opracowanym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zaproponowane przez rząd przepisy przewidują, że wszyscy rolnicy, którzy złożyli w 2018 roku wnioski o przyznanie dopłat otrzymają od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa już częściowo wypełnione wnioski w formie papierowej wraz z materiałami graficznymi, co ma później ułatwić gospodarzom wypełnianie wniosków w formie elektronicznej w eWniosekPlus. Wzór oświadczenia do pobrania: 1. Wzór Oświadczenia potwierdzającego brak zmian w 2019 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2018[kliknij i pobierz] Link do wszystkich informacji na stronie ARMiR: https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/oswiadczenia-zamiast-wnioskow-o-doplaty-rowniez-w-tym-roku.html[kliknij] Link do zasad składania i wypełniania oświadczenia https://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/platnosci-bezposrednie-w-roku-2019/oswiadczenie-potwierdzajace-brak-zmian-w-2019-roku-w-odniesieniu-do-wniosku-o-przyznanie-platnosci-zlozonego-w-roku-2018.html[kliknij]

Pełna treść wiadomości na: marcinowice.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2148:dopaty-bezporednie-2019-uwaga-rolnicy&catid=69:2019
marcinowice.pl, Źródło artykułu: marcinowice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola