Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Świdnica, Świebodzice, Dobromierz, Jaworzyna Śląska, Marcinowice
Belka
Czwartek, 16 Sierpnia 2018   imieniny: Nora, Joachim, Roch
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Świdniccy juniorzy grają dalej w Pucharze Polski

Data dodania: 2018-08-15
Młode zespoły Polonii Stali Świdnica w komplecie awansowały do drugiej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych. Obie nasze juniorskie drużyny rozprawiły się z przed... więcej »
 
 

Park Centralny w Świdnicy. Kiedy finał...

Data dodania: 2018-08-15
Nic nie zapowiada szybkiego końca trwających już od marca 2017 roku prac przy rewitalizacji Parku Centralnego w Świdnicy. Na razie 12-hektarowy teren przypomina plac budowy, a nie miejsce wypoczynku. Nie wiadom... więcej »
 
 

Turniej koszykówki ulicznej już po raz siódmy

Data dodania: 2018-08-15
Domino Streetball Cup to już stały punkt na sportowej mapie Świdnicy. Tradycyjnie w ostatni weekend wakacji (niedziela, 26 sierpnia) boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 na Zawiszowie zamienią się w aren... więcej »
 
 

Święto Wojska Polskiego w Świdnicy [FOTO]

Data dodania: 2018-08-15
Świdnica jest wyjątkowym miastem – podkreśla płk rezerwy Tadeusz Bortnik. – Mimo że garnizonu wojskowego nie ma tu od 2010 roku, miasto, powiat i gmina Świdnica co roku pamiętają... więcej »
 
 

Pałac w Morawie pełen muzyki

Data dodania: 2018-08-15
Również tego lata do Pałacu w Morawie przyjechali młodzi muzycy z Polski, Niemiec i Ukrainy, by pod artystycznym kierownictwem Zoi Nevgodovskiej z Hochschule für Musik Hanns Eisler w Berlinie razem ć... więcej »
 
 

Rozbudowa cmentarza, remont kaplicy

Data dodania: 2018-08-15
Trwają prace na świdnickich cmentarzach. Przy ulicy Łukasińskiego rozpoczął się remont dachu kaplicy, wykonano także odwodnienia kilku alejek, przygotowując je do położenia no... więcej »
 
 

“Zdrowie ma smak" po raz dwunasty, Festiwal Piwa...

Data dodania: 2018-08-15
Starostwo powiatowe w Świdnicy zaprasza mieszkańców powiatu świdnickiego i turystów na dwunastą już edycję targów zdrowej żywności, które potrwają w dniach 2... więcej »
 
MARZENIA BEZ BARIER

MARZENIA BEZ BARIER

Data dodania: 2018-08-14
Ta historia udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych! Chociaż szesnastoletni Kuba Jurczak z Legnicy walczy z chorobą – czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym – w swoim życiu dokonał więcej niż niejedna osoba bez problemów zdrowotnych: bierze udział w półmaratonach, pływa, także w zimie – jest morsem. Kolejne wyzwanie, które ma w planach, to udział w triathlonie - i to nie byle jakim – bo w pierwszym w Polsce Triathlonie dla Januszy i Grażyn, który już w sobotę, 18 sierpnia odbędzie na terenie Ośrodka Wypoczynku Świątecznego nad Zalewem Sulistrowickim. Start – przed godziną 11.00. więcej »
 
 

Zbierz 5 sztuk śmieci i odmień lasy!

Data dodania: 2018-08-14
Czy nie jest przyjemniej spacerować wśród pięknych widoków, niezmąconych porzuconymi plastikowymi butelkami czy innymi odpadami? Zaledwie pięć sztuk śmieci zebranych przez każd... więcej »
 
 

Świat w obiektywie czytelników Swidnica24.pl....

Data dodania: 2018-08-14
Coraz bogatsza staje się kolekcja zdjęć, nadsyłanych do Fotogalerii czytelników Swidnica24.pl. Obiektywy uchwyciły piękno kwiatów, pielęgnowanych w świdnickich ogrodach dzia... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 74
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola