Belka
Środa, 21 Kwietnia 2021   imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Technologia a produkcja – o roli nowinek technologicznych w procesie produkcyjnym

Technologia a produkcja – o roli nowinek...

Data dodania: 2021-01-20
Rozwój przemysłu od samego początku wiązał się z automatyzacją. Potwierdza to każda z rewolucji przemysłowych, która rzucała nowe światło na proces wytwórczy. Nie inaczej jest dziś – przedsiębiorcy coraz częściej inwestują w rozwiązania z zakresu automatyzacji maszynowej i robotyzacji. Potwierdzają to dane Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) – w 2018 roku sprzedano 422 000 robotów przemysłowych, z czego 70% powędrowało do liderów globalnych rynków – Chin, Japonii, Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec. więcej »
 
Strzegom: Niemcy wygrywają Puchar Narodów, Polacy na podium

Strzegom: Niemcy wygrywają Puchar Narodów, Polacy...

Data dodania: 2020-09-01
Reprezentanci Niemiec zdeklasowała rywali w rozegranej w Strzegomiu drugiej rundzie Pucharu Narodów w WKKW, wygrywając konkurencję zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej. Polacy zajęli trzecie miejsce. więcej »
 
Gmina Świdnica: Sukces naszych triathlonistów

Gmina Świdnica: Sukces naszych triathlonistów

Data dodania: 2020-07-23
Dotychczasowe starty młodych triathlonistów GLKS-u Świdnica, uczniów klasy sportowej Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, pozwalają snuć nadzieje na satysfakcjonujące rezultaty udziału w Mistrzostwach Polski Młodzików. więcej »
 
Strzegom: Będą promować LGD „Szlakiem Granitu”

Strzegom: Będą promować LGD „Szlakiem Granitu”

Data dodania: 2020-07-23
Morawa stała się przestrzenią do zawiązania branżowej sieci w ramach projektu „Razem dla sportu, turystyki i regionu - sieć na rzecz produktu lokalnego granitowego szlaku". Organizatorem spotkania był Ludowy Klub Sportowy "Stragona". więcej »
 
Miasto Świdnica: Wybierz imiona dla nowych autobusów

Miasto Świdnica: Wybierz imiona dla nowych autobusów

Data dodania: 2020-05-12
59 osób zgłosiło 156 propozycji imion dla dwóch autobusów elektrycznych. Już niedługo będą się mogły one nazywać: Dzik i Gryf, Bateryjka i Elektra lub Księżna Agnieszka i Świdnicki Książę. Teraz w głosowaniu internetowym na profilu miasta na Facebooku „Świdnica rynek z tradycjami” mieszkańcy wybiorą jedną parę imion, która podoba im się najbardziej. więcej »
 
Nie zwalniać, a zatrudniać – jak być dobrym pracodawcą w czasach koronawirusa?

Nie zwalniać, a zatrudniać – jak być dobrym...

Data dodania: 2020-05-11
Spadek obrotów, masowe zwolnienia lekarskie, konieczność cięcia kosztów, poszukiwanie oszczędności – pandemia koronawirusa niejeden biznes i niejednego managera wystawia na niezwykle trudną próbę. Czy w ogóle da się wyjść z tej sytuacji obronną ręką? Jak tego dokonać? Na ten temat rozmawiamy z Andrzejem Majewskim, dyrektorem fabryki Cedo, która pomimo niełatwego okresu właśnie prowadzi rekrutacje na kilkadziesiąt różnych stanowisk. więcej »
 
Strzegom: Gmina gasi latarnie

Strzegom: Gmina gasi latarnie

Data dodania: 2020-04-24
Od kilku dni w gminie Strzegom następuje wyłączanie oświetlenia ulicznego w godzinach 0.00–04.00. Decyzja władz naszego miasta była podyktowana oszczędnościami w gminnym budżecie oraz związana oczywiście z pandemią koronawirusa. więcej »
 
Miasto Świdnica: Zaszczep się przeciw grypie

Miasto Świdnica: Zaszczep się przeciw grypie

Data dodania: 2019-10-18
W Świdnicy od 2017 roku realizowany jest program szczepień przeciw grypie. Do tej pory zaszczepiono 392 osoby, a 450 objęto akcją promocyjno-edukacyjną. Skierowany jest on do świdniczan w wieku powyżej 60 roku życia. W tym roku na realizację programu zaplanowano 19 800 zł, będzie mogło z niego skorzystać 400 seniorów. więcej »
 
Strzegom: Aktywny tydzień

Strzegom: Aktywny tydzień

Data dodania: 2019-09-20
W dniach od 16 do 22 września br. w Strzegomiu odbędzie się kolejna edycja Tygodnia Aktywności Mieszkańca Strzegomia. Serdecznie zapraszamy. więcej »
 
Miasto Świdnica: Przyznano miejskie dotacje

Miasto Świdnica: Przyznano miejskie dotacje

Data dodania: 2019-09-11
Sześć stowarzyszeń prowadzących w Świdnicy rodzinne ogrody działkowe otrzymało dofinansowania, które pomogą im w modernizacji i budowie infrastruktury ogrodowej. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 103
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola