Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Duże środki na pomoc społeczną

Data publikacji: 2017-07-12, Data modyfikacji: 2017-07-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Duże środki na pomoc społeczną

Dzięki programom unijnym i krajowym w ostatnich dwóch latach udało się pozyskać kilka milionów złotych na istotne projekty społeczne. Świdnica konsekwentnie rozwija swoją politykę społeczną w oparciu o środki zewnętrzne.

6 lipca została podpisana umowa z Wojewodą Dolnośląskim w celu realizacji Programu Wieloletniego „Senior+” w 2017 roku. Świdnica otrzyma dotację w wysokości 382 tys. zł z przeznaczeniem na realizację zadania publicznego pod nazwą: „Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu „Senior+”. Środki te będą przeznaczone do wykorzystania w Dziennym Domu „Senior Wigor” dla realizacji potrzeb seniorów korzystających z tego ośrodka. Jest to najwyższa dotacja w ramach tego programu w całym kraju i kolejna dotacja na działanie tej placówki. 
„Sfera pomocy społecznej i programów aktywizujących osoby w trudnej sytuacji życiowej jest dla mnie ważna. Miasto pozyskuje coraz większe środki na wsparcie wielu działań skierowanych do najbardziej potrzebujących grup społecznych. Można powiedzieć, że Świdnica przoduje w tej dziedzinie” mówi Beata Moskal- Słaniewska, prezydent miasta. 

Z kolei 10 lipca podpisano umowę na dofinansowanie ze środków unijnych projektu „Świdnickie Maluchy”, który skierowany jest na wsparcie tych rodzin z dziećmi, gdzie rodzice mają problem ze znalezieniem pracy oraz deklarują powrót do niej po urodzeniu dziecka. Dla dzieci z tych rodzin przewidziano możliwość bezpłatnego pobytu w Żłobku Miejskim nr 2. Zadanie to realizowane będzie z partnerami, czyli Fundacją Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Świdnicy. Całkowita wartość projektu to 2 413 671 zł, w tym 2 044 567 zł to kwota dofinansowania. Jego realizacja potrwa do 28 lutego 2019 roku.

Ponadto, w ostatnim czasie miastu Świdnica udało się także uzyskać inne dotacje ze środków krajowych m.in. z Narodowego Funduszu Zdrowia na dofinansowanie dwóch programów realizowanych w mieście tj.: szczepienie przecie HPV przeznaczone dla dziewczynek w wieku 12-13 lat oraz szczepienie przeciw grypie dla seniorów uzyskujących wsparcie z MOPS w Świdnicy oraz na sfinansowanie zadań z zakresu asystentury w ramach programu MRPIPS "Asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2017".
informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola