Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: „Domowe krajobrazy i ich opowieści”

Data publikacji: 2018-01-29, Data modyfikacji: 2018-01-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: „Domowe krajobrazy i ich opowieści”

W ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis, miasto Świdnica wydało publikację - książeczki dwujęzyczne - polsko-czeskie, które stanowią swego rodzaju mini przewodniki po miejscach odwiedzonych podczas wycieczek organizowanych w ramach projektu. 

Siedem publikacji przedstawia siedem tematów wycieczek. W książeczkach jest trochę historii, świdnickich legend, ale również zagadki, quizy, rebusy i krzyżówki związane z naszym miastem. Ilustracje, to w większości prace plastyczne dzieci, wykonane podczas warsztatów organizowanych w trakcie każdej wyprawy. 

„Jest to propozycja dla dzieci, która mamy nadzieję, że zachęci do wspólnych spacerów z rodzicami czy też dziadkami. Przemierzając proponowane trasy przy okazji najmłodsi mogą także rozwiązywać zadania zamieszczone w książeczkach” – zachęca zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski. 

Publikacja jest dostępna nieodpłatnie w Informacji Turystycznej, Młodzieżowym Domu Kultury oraz w Urzędzie Miejskim w Świdnicy w Wydziale Promocji.

Zachęcamy również do odwiedzenia wystawy prac plastycznych, które powstały podczas warsztatów odbywających się w trakcie wycieczek po Świdnicy. Do końca stycznia dzieła dzieci można oglądać w Wieży Ratuszowej. 

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola