Belka
Niedziela, 28 Kwietnia 2024   imieniny: Waleria, Ludwik, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Miasto Świdnica: Dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych

Data publikacji: 2019-05-10, Data modyfikacji: 2019-05-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: Dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych
Do 10 tysięcy złotych dofinansowania mogą otrzymać stowarzyszenia prowadzące w Świdnicy rodzinne ogrody działkowe. Można już składać wnioski o przyznanie dotacji celowych, które pomogą w modernizacji i budowie infrastruktury ogrodowej. W tegorocznym budżecie miasta przeznaczono na ten cel 30 tysięcy złotych. 
- Zachęcam zarządy ROD do aktywnego włączenia się w pozyskanie dodatkowych funduszy, które mam nadzieję mogą znacząco poprawić estetykę i komfort korzystania z ogrodów – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska. 
Udzielona dotacja nie może przekraczać 50% kosztów realizacji przedsięwzięcia i nie może być większa niż 10 tys. zł nakładu na zadanie. Środki te mogą wspomóc m.in.: remont czy też budowę ogrodzeń, alejek, dróg dojazdowych, sieci energetycznych lub wodociągowych. Wnioski można składać do 13 maja br. Po ich rozpatrzeniu i ocenie, prezydent miasta przekaże przyznane dotacje na podstawie umowy. Rozliczenie środków powinno nastąpić w terminie 14 dni od daty zakończenia inwestycji, nie później jednak niż do 30 listopada danego roku budżetowego. Upoważnieni pracownicy Urzędu Miejskiego będą mogli dokonywać kontroli realizacji dofinansowanych zadań.
Szczegółowych informacji dotyczących zasad przyznawania dotacji udziela Pełnomocnik Prezydenta ds. Aktywności Obywatelskiej – Krystian Werecki pod nr tel. 74/856 29 64.
jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola