Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Świdnica: Nagroda dla miasta

Data publikacji: 2017-10-23, Data modyfikacji: 2017-10-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Świdnica: Nagroda dla miasta

Po ubiegłorocznym sukcesie, jakim była dla Świdnicy organizacja Kongresu Turystyki Polskiej, miasto kolejny raz zorganizowało dużą ogólnopolską debatę na rzecz turystyki. 

Podczas dwóch dni, 18 i 19 października, tematem wiodącym konferencji, dedykowanej dla branży turystycznej, przedstawicieli samorządu terytorialnego oraz świata nauki, były innowacje w turystyce – determinanta rozwoju regionów, rentowności biznesu i sprawności procesów zarządczych. W spotkaniu udział wzięło około 300 uczestników. Odbyło się pięć sesji tematycznych, podzielonych na prezentacje, referaty oraz panele dyskusyjne.

Już po raz trzeci w Świdnicy podczas konferencji wręczono także nagrody ogólnopolskiego czasopisma Forum Biznesu: „Przyjazna Gmina 2017” oraz „Najlepszy Produkt Turystyczny i Usługa Turystyczna Roku 2017”. 

„Przyjazna Gmina” to ogólnopolski program, którego celem jest wyłonienie najlepszych samorządów w Polsce, promocja i wspieranie sprawdzonych rozwiązań oraz nowych projektów w zakresie gospodarczym, społecznym, ekologicznym, turystyczno-przyrodniczym i historyczno-kulturowym. Nagrodę specjalną Programu Przyjazna Gmina 2017 otrzymało miasto Świdnica, którego samorząd, jako pierwszy w Polsce, podjął samodzielną, odważną decyzję, aby rozpocząć ważną, wieloletnią debatę na temat kondycji i perspektyw rozwoju sektora turystycznego w Polsce z udziałem wszystkich zainteresowanych stron: samorządów różnych szczebli, podmiotów gospodarczych, organizacji turystycznych, organizatorów turystyki, producentów i usługodawców a także konsumentów i mediów.
„Trzy lata temu podjęliśmy wyzwanie stworzenia w Świdnicy centrum dyskusyjnego, dotyczącego polskiej turystyki. Udało się nam połączyć wszystkie środowiska, związane z branżą turystyczną i z satysfakcją muszę powiedzieć, że po raz kolejny gościliśmy grono wspaniałych fachowców i pasjonatów. Serdeczne podziękowania należą się Sylwii Osojcy-Kozłowskiej i kierowanemu przez nią Referatowi Turystyki oraz Jackowi Piekunko i podległemu mu Wydziałowi Promocji. To dzięki ich ciężkiej pracy, od wielu osób słyszałam ciepłe słowa na temat wysokiego poziomu konferencji i świetnej organizacji” mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. 
Laureatami IX edycji Programu „Przyjazna Gmina” zostały gminy: Rytro, Międzychód, Góra Kalwaria oraz miasta: Jelenia Góra, Piotrków Trybunalski i Gdańsk. Tytuł „Turystyczny Produkt” i Turystyczna Usługa Roku 2017” otrzymali: miasto Będzin za Będziński Zamek, Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych „Aurum” za Kopalnię Złota i Średniowieczną Osadę Górniczą w Złotym Stoku, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, miasto Owidz za Muzeum Mitologii Słowiańskiej, Arboretum Wojsławice, ZOO Wrocław Sp. z o. o., Uzdrowisko Wysowa S.A., Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Hotel Buczyński w Świeradowie Zdroju, Hotel Dwór Elizy z Długopola Zdroju oraz Prywatne Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym. 
  
Kolejny kongres planowany jest na rok 2019, ale wcześniej, w przyszłym roku odbędzie się konferencja przygotowawcza do tego ważnego wydarzenia.
UM Świdnica, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola