Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Niemiecki chór Ostinato zaśpiewa w Świdnicy 11 sierpnia

Data publikacji: 2018-08-07, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Po niedawnych emocjach związanych z Festiwalem Bachowskim zapraszamy na kolejną dawkę muzyki. W sobotę 11 sierpnia o g.17 gościmy w Kościele Pokoju chór „Ostinato” z Niemiec. Tworzą go młodzi ludzie z okolic m.in. Drezna, Lipska, Görlitz; większość z 40. śpiewaków to studenci różnych kierunków, także muzycznych. Ich pasją jest przede wszystkim muzyka sakralna. Mimo że mieszkają w różnych miastach, starają się spotykać na comiesięcznych próbach i regularnie koncertować, pod kierunkiem Floriana Schmiedlera. Mają na koncie kilka płyt i różnorodny repertuar, począwszy od  Melchiora Vulpiusa, XVI-wiecznego kompozytora muzyki kościelnej po współczesnego walijskiego twórcę Karla Jenkinsa (były muzyk rockowy, autor słynnego motywu muzycznego z reklamy firmy jubilerskiej De Beers). Cała grupa wokalna jest związana z SELK, Selbständige Evangelisch-Lutherische Kirche – Samodzielnym Kościołem Ewangelicko-Luterańskim w Niemczech. W Kościele Pokoju śpiewacy zapraszają na koncert „Przez pięć stuleci”, nawiązujący do ubiegłorocznego jubileuszu 500-lecia reformacji. Wstęp wolny. Muzycy wystąpią także w Kościele Jezusowym w Cieszynie (09.08) i w Kościele Opatrzności Bożej we Wrocławiu (10.08). /Źródło parafia ewangelicka w Świdnicy/

Pełna treść wiadomości na: swidnica24.pl/?p=282784
swidnica24.pl, Źródło artykułu: swidnica24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola